Recenzia

Cvikové cvičenia s prstami na nohách


Starí Egypťania sú známi svojimi pokrokovými lekárskymi zručnosťami, ktoré často pozostávali z odrezania vecí, ktoré už nefungovali dobre. Ak ste pri práci na stavbe pyramídy strčili prst na nohe, kráľovský lekár by pravdepodobne amputoval bolestivú číslicu. Dobrou správou je, že starci boli tiež zruční v odbore protetiky a vybavili by vás drevenou špičkou zdobenou vyrezávaným nechtom na nohe. Zatiaľ čo váš pahýlový prst nie je v nebezpečenstve amputácie, musíte mu dať čas na uzdravenie. Budete musieť akceptovať skutočnosť, že váš pahýlový prst obmedzí a pravdepodobne odloží bežné cvičenie, až kým sa nezotavíte.

Odpočívaj a obnov

Primárnou liečbou pre stubbed toe je odpočinok. Šanca je dobrá, že ak ste ju dostatočne tvrdohlavo pritlačili a odfarbili, je to zlomenina alebo zlomenina. Kým iba röntgenové žiarenie dokáže s istotou povedať, či ste utrpeli zlomeninu alebo zlomeninu, dokonca aj výron z pučenia špičky je asi rovnako bolestivý. Odpočívajte čo najviac, ak je to možné, nepribližujte sa s váhou k nohám a počas niekoľkých týždňov sa vyhnite činnostiam, ktoré vám spôsobujú bolesť.

Pri každej príležitosti zdvíhajte poranenú nohu nad srdcom. Naneste na ľadovú špičku balenia po dobu 20 minút. Vyberte balenie na 20 minút a opakujte. Počas nasledujúcich niekoľkých dní používajte ľad štyri alebo viackrát denne, zatiaľ čo opuchy a zmeny sfarbenia sú stále prítomné. Na zníženie bolesti a zápalu zoberte acetaminofén, aspirín, ibuprofén alebo naproxén. Starostlivo dodržiavajte pokyny na balenie.

Pasívny rozsah pohybu

Začnite cvičiť prsty na nohách veľmi jemne a zastavte, ak to bolí. Jednoduché a jemné cvičenia s prstami na dosah ruky môžu zmierniť krvný obeh chodidla a zmierniť bolesť a opuch. Zranené prsty ohnite jemne prstami a držte ich tam päť sekúnd. Pomaly narovnajte špičku späť a relaxujte päť sekúnd. Opakujte 10 krát. Urob to trikrát denne.

Zber a uterák na uteráky

Vyhoďte uterák na podlahu pred vami. Zoberte si prsty na nohách a udržujte pätu na zemi. Pustite uterák a opakujte 10 až 20 krát.

Posaďte sa na podlahu a roztiahnite zranenú nohu pred seba. Zasuňte uterák okolo gule vašej nohy a uchopte jeho končeky rukami. Držte koleno rovno a uterák pritláčajte smerom k sebe. Držte nohu v tejto polohe po dobu 15 až 30 sekúnd. Uvoľnite nohu a opakujte trikrát.

Heel Raises

Postavte sa a držte na stoličke alebo doske. Znížte svoju váhu na oporu a pomaly sa zdvíhajte na prsty na nohách. Držte polohu po dobu piatich sekúnd. Pomaly sa dajte na zem a opakujte 10-krát. Urobte tri sady po desiatich. Keď je toto cvičenie menej bolestivé, skúste to len na zranenú nohu.

Toe Raises

Postavte sa a rovnomerne rozložte svoju váhu na obe nohy. Držte nohy rovno a kývajte dozadu a posúvajte svoju váhu na päty. Zdvihnite prsty na nohách z podlahy a držte polohu päť sekúnd. Opakujte 10 krát a urobte tri sady.

Alternatívne cvičenie

Svoje pravidelné tréningy môžete nahradiť cvičeniami bez zaťaženia, ako je plávanie alebo bicyklovanie. Tieto činnosti budú vyvíjať oveľa menší tlak a bolesť na váš pahýlový prst ako ktorýkoľvek iný.

Zdroje