Recenzia

Čo je to metro diéta?

Čo je to metro diéta?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V roku 1998 junior Indiaed University Jared Fogle vážil 425 libier, ale menej ako rok vážil 180 libier. Fogle pripísal svoj 245-libra pokles na cvičenie a stravovací program, ktorý vyvinul sám, a to je teraz bežne nazývané "diéta metra" alebo "jared strava", podľa Diet.com. Nie je jediný, kto sa hlási k úspechu v nadväznosti na plán - v roku 2011 spoločnosť Mail Online informovala o 41-ročnom mužovi, ktorý za deväť mesiacov stratil viac ako 70 libier za verziu diéty metra. Odborníci na výživu však varujú že plán nemusí z dlhodobého hľadiska prospieť vášmu zdraviu. Pred začatím akýchkoľvek programov na chudnutie sa poraďte so svojím lekárom.

Pozadie

Jared Fogle vyvinul diétnu metódu po tom, čo jej nadmerná váha spôsobila, že trpel spánkovou apnoe, dýchavičnosťou, vysokým krvným tlakom a opuchom na zápästiach a členkoch, tvrdí Diet.com. Po tom, čo sa pokúsil dodržať niekoľko plánov na reguláciu hmotnosti, počul, že metro v blízkosti jeho bytu ponúka sedem druhov ponorkových sendvičov, z ktorých každý obsahuje menej ako 6 gramov tuku. Začal jesť nič viac ako dva z týchto sendvičov denne. Potom, čo stratil 100 libier, pridal k svojej rutine dennú prechádzku 1,5 míle. Fogle sa neskôr stal hovorcom spoločnosti Subway a založil neziskovú organizáciu venovanú detskej obezite. O svojej ceste k chudnutiu napísal v knihe z roku 2006: „Jared, The Subway Guy: Winning Through Losing - 13 lekcií, ako zmeniť svoj život.“

Aspekty

Podľa Fogleho jeho verzia stravy Subway zahŕňala kávu na raňajky, 6-palcový morský sendvič s jedlou sódou a hranolkami alebo praclíky na obed a 12-palcový zeleninový sendvič na večeru, opäť s jedálničkami a hranolkami alebo praclíky , Sendviče obsahovali zeleninu, ale neobsahovali žiadny olej, majonézu ani syr. Hmla striedala pšenica s bielym chlebom. Fogle občas zjedol nejaké ovocie alebo obilninu s odstredeným mliekom a denne bral multivitamín. Keď schudol a pridal do svojej každodennej rutiny cvičenie, jeho zdravie pravidelne sledoval jeho lekár, praktizujúci lekár.

Výhody

Ak budete postupovať podľa diéty metra presne podľa opisu Fogle, budete pravidelne konzumovať iba asi 1 000 kalórií každý deň. Pri diéte s nízkym obsahom kalórií budete takmer určite schudnúť. Program sa dá jednoducho sledovať, pretože nie je potrebné žiadne varenie, počítanie kalórií alebo kontrola porcií. Metro ponúka širokú škálu nízkotučných sendvičov, od kuracieho teriyaki po čiernu lesnú šunku až po vegetariánov, takže väčšina ľudí si bude môcť nájsť niečo, čo bude vyhovovať ich preferenciám. Okrem toho spoločnosť Fogle odporúča pravidelné cvičenie a pred začiatkom diéty odporúča konzultáciu s lekárom.

Nevýhody

Plány na chudnutie, ako je diéta metra, ktoré poskytujú menej ako 1 200 kalórií denne, môžu zvýšiť riziko nedostatku základných živín, ako sú bielkoviny, vápnik alebo železo. Kardiológ Isadore Rosenfeld povedal CNN Health, že diéty s nízkym obsahom kalórií môžu potlačiť váš imunitný systém, zvýšiť vašu tendenciu priberať na váhe spomalením metabolizmu a zvýšiť riziko srdcových problémov. Strava v metre tiež nemusí poskytovať dostatočne širokú škálu celých zŕn, ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov na podporu optimálneho zdravia a prevenciu chorôb.