Recenzia

Plavecké vŕtačky na posilnenie nôh a jadra

Plavecké vŕtačky na posilnenie nôh a jadra


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Plávanie nevychádza len z jednej časti tela; kondicionuje celé telo vrátane nôh a jadra. Bez ohľadu na to, aký ťah zdvihnete, posilnením nôh a jadra sa dá zlepšiť iba vaša celková rýchlosť a efektivita. Cvičením kopacích cvičení a budovaním svalových síl v jadre pomocou plávajúcich vŕtacích cvičení môžete dosiahnuť pokrok v úderoch motýľov, prsných úderov, zadných končatín a freestyle.

Použitie Kick Board

Počas každého plaveckého tréningu sa určite môžete sústrediť na svoje nohy. Držte ho pred sebou s rukami, ale nie pevne uchopte dosku, pretože tým dôjde k zamrznutiu bokov, ktoré musia zostať uvoľnené. Ak chcete skutočne vyvinúť dobrý kopec delfínov, flutterový kop alebo prsný kop pri posilňovaní nôh, udržiavajte pri kopaní s doskou interakciu medzi bedrami a svalmi nôh. Môžete to urobiť tak, že budete kopať blízko hladiny vody bez postriekania, a to celou nohou. Patria sem vaše chodidlá, teľatá, stehná a bedrové flexory. Navyše, vertikálne kopanie s kopou doska nad vašou hlavou určuje vaše jadro. Skúste ju držať nad hlavou, keď cvičíte delfínový kop - okamžite budete cítiť, ako sa vaše brušné svaly pracujú vo vode.

Použitie plutiev

Ak máte slabší kop - a slabšie nohy - môžete získať sval pridaním plutiev do tréningu. Plutvy zvyšujú pružnosť členkov, keď si pri každom kopnutí natiahnete nohu viac. Čepeľ na plutve vytvára väčší tlak na svaly na nohách, podobne ako cvičenie s hmotnosťou okolo členkov. Váš kop sa zlepší a vaše nohy sa budú viac používať, čo vám poskytne kvalitnejšie cvičenie. Opäť platí, že kopanie zvisle pomôže zistiť svoje jadro, a to pomocou plutiev na posilnenie vášho nôh cvičenia.

Kopačky na vajcia

Kop na šľahač vajec sa používa viac pri cvičeniach na vodné pólo, je však rovnako vhodný pri plávaní. Pretože poháňa telo a využíva prirodzenú odolnosť vody na budovanie sily nôh, cvičenie kopačky na vajíčka pomáha udržiavať vaše teľatá, holene a glutes silné. Ak to chcete urobiť, vznášajte sa vo vode nahor so stehnami rovnými a kolená ohnuté v uhle 90 stupňov. Otočte svoje teľatá v smere pohybu hodinových ručičiek a proti smeru hodinových ručičiek a ovládajte pohyb pomocou svojich bokov. Čím viac budete ohýbať kolená, tým viac budete cítiť popáleniny na nohách. Vyvážte zvyšok tela natiahnutím paží na oboch stranách. Najlepšie zo všetkého je, že šlákadlá na vajcia už fungujú vo vašom jadre, pretože ste nútení do vertikálnej polohy. Myslite na to ako na „tečúcu vodu“, ktorá môže zvýšiť pevnosť jadra.

Poloha tela

Dôvodom, prečo vás kop kope, je často to, že vaše boky a nohy sa ťahajú kvôli zlej rovnováhe. Ak chcete tento problém vyriešiť, musíte si svoju váhu rozdeliť tak, že sa pri plávaní a zdvíhaní bokov opierate o hruď. Vyvážené telo vás udrží nad vodou a uľaví vám, ako tvrdo musíte pracovať, aby ste si udržali dynamiku vpred. Pri zahrievaní začnite so zameraním na polohu tela a snažte sa opraviť svoje boky a nohy. Pokiaľ ide o jadro, udržujte chrbát zarovnaný so zvyškom tela. Zamerajte sa na efektívne plávanie, pričom vaše jadro pôsobí ako stabilizačná sila vo vode.