Recenzia

Ako ísť z plávania na bicyklovanie v triatlone


V triatlone súťažiaci testujú svoju vytrvalosť, keď plávajú, jazdia na bicykli a potom bežia k cieľovej čiare. Víťazmi triatlonu sú tí pretekári, ktorí dokončia kurz v najrýchlejšom celkovom čase. Tento čas zahŕňa čas, ktorý strávite na trati, a čas, ktorý vám zaberie medzi jednotlivými úsekmi závodu. Aj keď je rýchlosť na ihrisku dôležitá, rýchle prechody môžu oholiť cenné sekundy mimo vášho času. V prvom prechode musíte byť pripravení urobiť zložitý prechod medzi vystupovaním z vody a na bicykel.

Byť pripravený

Väčšina triatlonistov sa v deň závodu cíti byť nervózna a nervózna. Odstráňte zbytočný stres pripravením výstroja najmenej dva dni pred podujatím. Pomôže vám to triatlonový kontrolný zoznam. Keď zbierate svoje vybavenie, vyskúšajte ho, aby ste sa uistili, že všetko funguje. Súčasťou tréningu, ktorý vedie až do dňa preteku, by malo byť vykonanie všetkého, čo by ste urobili pri prechode na plávanie na bicykli. Predstavte si, že bežíte z vody do oblasti prechodu, odstráňte si okuliare, potiahnite cyklistické šortky a behajte s bicyklom na počiatočný bod cyklistickej nohy. Ak ste to zabudli pridať do svojej rutiny, užitočným nástrojom je aj vizualizácia týchto akcií.

Prísť skoro

Príďte na miesto konania podujatia čo najskôr. To vám dáva čas vybrať si miesto v oblasti prechodu a všetko pripraviť. Kým budete čakať, načerpajte pneumatiky svojho bicykla a usporiadajte výstroj v poradí, v akom ich budete potrebovať, alebo kde bude najpohodlnejšie sa dostať napríklad na prilbu na bicykli. Cvičte niekoľko krát behom od výstupu z plávania na miesto v prechodovej oblasti a potom cez prechodovú oblasť k počiatočnému bodu cyklistiky. Ak ešte nie je preplnené, precvičte si jazdu na bicykli. Toto vám nielen poskytne pocit pre túto oblasť a poskytne vám zahrievacie teplo, ale môže tiež odpracovať určité nervové napätie. Ak sa počas pedálu cítite pohodlne utiahnutím popruhov cyklistickej obuvi, nechajte cyklistickú obuv pripnutú k pedálom. Po namontovaní bicykla do nich môžete zasunúť.

Opúšťať vodu

Ak je vaša plávajúca noha v otvorenej vode, možno budete musieť prejsť bahnom alebo cez skaly, aby ste opustili vodu. Keď zdvihávate, plávajte, kým sa vaše ruky nedotknú dna, potom postavte sa a vybite. Postavenie pred týmto môže pridať čas, keď sa brodíte vodou. Ak máte na sebe mokrý oblek, odložte ho čo najskôr po opustení vody. Mali by ste mať na sebe cyklistický odev, aby ste ušetrili čas. Pretože odstránenie mokrého obleku zaberá toľko času, vyhnite sa jeho noseniu, pokiaľ nie je voda chladná. Namiesto toho noste plavky alebo tri obleky. Nestrácajte čas na uteráky, vánok počas jazdy na bicykli vám pomôže vyschnúť.

Montáž bicykla

Keď dorazíte do oblasti prechodu, položte si okuliare na miesto, kde budú mimo cesty a nasaďte si prilbu. Pre tých, ktorí majú na sebe plavky, potiahnite pár cyklistických šortiek - tie sa môžu tiež zdvojnásobiť ako vaše bežecké šortky. Ak vaše cyklistické topánky ešte nie sú na pedáloch, obúvajte ich. Nestrácajte čas na cyklistické ponožky. Udržujte svoj bicykel pod kontrolou, behajte tak rýchlo, ako je to možné, cez prechodovú oblasť do počiatočného bodu cyklistickej nohy. Jazdite na bicykli až potom, čo ste prešli značkami, ktoré hovoria, že máte povolenie, alebo môžete byť diskvalifikovaní. Keď ste na bicykli, sledujte značenie vozovky alebo dopravné značky pre závodný kurz.

Zdroje