Recenzia

Cvičenie plávania pre zadok


Plávanie je cvičenie s celkovým cvičením s nízkym dopadom a efektívny spôsob, ako tónovať a posilňovať takmer všetky svaly v tele. V súlade so spotrebiteľskými správami sú vaše svaly nútené tvrdšie pracovať, aby sa pohybovali po vode, poskytujú 10krát väčšiu odolnosť proti pohybu ako vzduch. Ak plánujete používať plávacie cvičenia na spevnenie a tvarovanie svojich klzákov alebo sedacích svalov, vykonajte rôzne kopacie cvičenia a pomocou tréningových pomôcok obmedzte zapojenie hornej časti tela.

Ošetrenie vody

Toto cvičenie, ktoré je variáciou šliapacej vody, vám môže pomôcť spevniť a zafarbiť zadok. Ak chcete vykonať toto cvičenie správne, dostaňte sa na hlboký koniec bazénu. S miernym ohybom v lakťoch natiahnite ruky k bokom, natiahnite ruky a šliapajte vodu vytvorením malých krúžkov rukami. Ľavú nohu držte rovno a zdvihnite ju, až kým nebude rovnobežná so spodnou časťou bazéna. Držte pravú nohu rovno a kolmo na spodok bazéna. Namierte prsty na nohách a držte ich polohu päť sekúnd. Rýchlo prepnite nohy a držte ich päť sekúnd. Pokračujte v striedaní nôh každých päť sekúnd po dobu celkom 30 sekúnd. Sústreďte sa na sprísnenie svalov počas celého cvičenia.

Butt Squeeze Laps

Toto cvičenie sa zameriava na vaše spodné zadné svaly, klzáky a môže tiež pomôcť vylepšiť vašu techniku ​​kopania, podľa webovej stránky Swim Smooth. Začnite na plytkom konci bazéna s kickboardom. Oboma rukami držte spodný okraj kickboardu a postavte kickboard rovno na hladinu vody pred vaše telo. Natiahnite ruky a nohami vytlačte stenu bazénu. Držte hlavu nad vodou, vykonávajte trepací kop a vrhnite sa na opačný koniec bazéna. Predstavte si, že medzi tváre zadku máte veľkú mincu a udržiavajte ju po celú dĺžku bazénu. Vyžaduje to iba ľahké stlačenie zadných svalov. Keď dosiahnete opačný koniec, jednu minútu odpočinku a cvičenie zopakujte späť na plytký koniec. Vykonajte päť kôl.

Noodle Frog Kick

Žabí kop sa používa na pohon vášho tela cez vodu pri plávaní prsia. Počas tohto kopu sa používajú hlavne vaše klzáky a štvorhlavý sval. Jedným z cvičení plávania, ktoré sa zameriava na tieto svaly, je rezancový žabí kop. Toto cvičenie sa vykonáva na plytkom konci bazéna z jednej strany na druhú. Vložte rezanicu do podpazušia a cez hrudník. Nakloňte sa dopredu do vody a zdvihnite nohy, aby ste zistili, či je jedna rezanica dostatočná na to, aby udržala hornú časť tela nad vodou. Ak nie, vložte do podpazušia druhú rezance. Nakloňte sa dopredu do vody a roztiahnite ruky priamo pred svoje telo. Vytlačte spodnú časť bazéna, hlavu držte nad vodou a pomocou žabého kopu sa pohnite vodou. Otočte sa a vráťte sa na východiskovú stranu bazénu. Vykonajte päť kôl. Ak nemáte rezance, počkajte na okraj bazéna a vykonajte žabí kop.

Podvodné lyžovanie

S týmto cvičením na plávanie sa zameriavate na zadok, ruky a stehná. Pohybujete nohami a pažami podobným spôsobom ako pri behu na lyžiach, s výnimkou pohybov pod vodou. Toto cvičenie začnite tak, že stojíte vo vode s vysokým hrudníkom a nohy sú od seba vzdialené od seba. Vytlačte spodnú časť bazéna a súčasne pohybujte pravou nohou dopredu a ľavou nohou dozadu nožnicovým pohybom. Súčasne posuňte ľavú ruku dopredu a pravú ruku dozadu mierne za vaše telo. Keď cítite, že sa vaše chodidlá dotýkajú spodnej časti bazéna, naskočte a prepnite si nohy a ruky. Pokračujte v skákaní a prepínajte nohy a ruky na tri minúty. Koncentráciou udržiavajte svaly na zadku pevne počas cvičenia.