Recenzia

Hry o bazéne pre dvoch ľudí


Keď zasiahne horúce počasie, cvičenie môže byť veľkým ťahom, ale privedenie rutiny do bazéna vás udrží v pohode, zatiaľ čo budete udržiavať kondičný režim. Ak plavecké kolá nie sú vašou predstavou o hodnotnom tréningu, spoločenské hry môžu byť len tým, čo vás zaujíma a je aktívne. Nie je potrebné zostavovať tím návštevníkov bazénov. Rôzne interaktívne hry v bazéne pre všetky vekové kategórie vyžadujú iba jedného hráča, ktorý by mohol vzbudiť problémy s vodou.

Preteky povrchovej vody

Pre začiatočníkov, ktorí sa učia iba základy mechanického dýchania a pohybu po vode, je pretekanie na vodnej hladine náročnou hrou pre dvoch hráčov, ktorá nevyžaduje pokročilé plávanie. Akýkoľvek ľahký predmet, ktorý pláva, je vhodným herným doplnkom: pingpongové loptičky, hračky pre lode alebo penové konektory pre rezance pri bazéne sú všetky možnosti. Na plytkom konci bazéna sa hráči striedajú s fúkaním objektu z jednej strany bazéna na druhú, využívajúc iba svoj dych a chôdzu pozdĺž dna bazéna, zatiaľ čo druhý hráč si udržuje čas so stopkami. Hráči mohli tiež závodiť z jedného miesta na druhého pomocou podobných predmetov. Variant v hre je presunúť objekt z jednej strany bazéna na druhú pomocou iba postriekania bez fyzického dotyku objektu. Chôdza vo vode je náročná kardio aktivita, ktorá kladie dôraz na stehná a brušné svaly.

Vodné športy

Niektoré pozemné športy sa ľahko prenášajú na vodu, kde odpor vo vode zvyšuje vplyv činnosti. Vodné športy často vyžadujú ďalšie doplnky. Napríklad pri hraní vodného basketbalu investujte do nafukovacieho gumového lopty, plážového lopty alebo štandardného basketbalu alebo do postranného basketbalového obruče alebo plávajúceho kruhového krúžku. Hráči sa striedajú a hodia loptu do stredu bazéna, plávajú za ňu a potom sa ju snažia hodiť do plávajúceho alebo stacionárneho koša, zatiaľ čo sa druhý hráč pokúša loptu zablokovať alebo ukradnúť. Volejbal je tiež ľahko preložený do vody. Zaistite špeciálnu bazénovú sieť na bokoch bazéna, alebo použite plávajúcu nudlovú penu ako plávajúcu sieť. Plážový loptu je menej náročnou možnosťou ako volejbal, pretože sa pohybuje pomalšie vzduchom. Každý hráč pálkuje loptu cez sieť alebo rezance druhému hráčovi s cieľom nenechať loptu dopadnúť na vodu, keď je na svojej strane siete.

Potápačský závod

Pre pokročilejších plavcov, ktorí sa cítia príjemne na hlbšom konci as zadržaním dychu, sú potápačské výzvy vodnou záležitosťou klasiky lovu pokladov. V jednej variácii hry hodí hráč hromadu potopených hračiek do hlbšieho konca bazéna. Druhý hráč sa ponorí a pokúsi sa nabrať čo najviac predtým, ako dopadne na dno bazéna. V inej verzii dáva hráč plávania časový limit, zvyčajne minútu, na ponorenie a zhromaždenie čo najväčšieho počtu hračiek zdola. Vyhráva hráč s najväčším počtom zbierok pokladov. Ďalšou možnosťou je, aby sa obaja hráči potápali súčasne a hráč, ktorý zbiera najviac hračiek alebo jednu konkrétnu hračku, vyhrá potápačskú výzvu.

Výzva na zručnosti

Začiatočníci, ktorí honia zručnosti, a pokročilí plavci, ktorí radi rozošívajú svoje veci, sa môžu zúčastniť demonštračnej hry zručností. Ak máte bazén, ktorý je hlboký najmenej 8 stôp, je možnosťou skákania. Každý z nich strieda skoky do bazéna pomocou inej formy alebo techniky, ako je potápanie labutí alebo delové gule. Po použití typu skoku sa už nemôže opakovať. Prvý hráč, ktorý nevie vymyslieť nový skok, prehrá. Ďalšou variáciou je plavecká súťaž, v ktorej sa hráči striedajú pri plávaní po bazéne s použitím iného ťahu alebo štýlu, a prvý hráč, ktorý nemôže prísť s novým štýlom bez opakovania akýchkoľvek strát.