Recenzia

Plávanie na futbal


Kondicionovanie futbalu sa obyčajne spolieha na čas strávený v váhovej miestnosti na vybudovanie sily a výbušnosti a na čas na sprinte a intervaloch v teréne. Plávanie nebolo tradične súčasťou programu futbalistov, pokiaľ sa po dlhom dni mimomestského turnaja nezapočítavate do odpočinku v hotelovom bazéne. Najlepší futbalové kluby napriek tomu zistili, že plávanie môže pomôcť hráčovi zotaviť sa zo zranenia alebo bolesti svalov po náročnej hre. Môžete využívať výhody času bazéna, rovnako ako profesionáli, aby ste sa vrátili do tvaru špičky.

Odborné informácie

Plávanie poskytuje vynikajúcu formu cvičenia pre ľudí, ktorí sa práve dostávajú do kondície, ale nie sú v poriadku so špecifickými potrebami futbalu - kde sa hráč musí pripraviť na 90 minút prerušovaného šprintu, joggingu a prechádzok. • Plavenie sa najlepšie považuje za čisto rekreačnú činnosť pre futbalistov, “píše športový fyziolog Thomas Reilly v„ Science of Training “. Cvičenie vo vode sa napriek tomu môže ukázať ako cenné, najmä v dňoch zotavenia po zápasoch alebo po intenzívnom tréningu.

Vodné hry

Váš tím môže hrať na vodných póloch, aby v dňoch zotavenia poskytol pútavú ľahkú súťaž, odporúča Reilly. Tímy, ako napríklad Arsenal v Londýne, vedené progresívnym manažérom Arsene Wengerom, v dňoch zotavovania skutočne zahŕňajú kúpanie a hru na vodu. V arsenalskom tréningovom zariadení severne od Londýna sa nachádza bazén s nastaviteľnou podlahou. Disponuje oknami pre lekárov, aby sledovali pohyb hráčov pod vodou a liečebné vírivky v blízkosti terapeutických víriviek s výhľadom na hracie plochy, aby motivovali hráčov k rýchlemu návratu k plnému zdraviu.

Rehab

Hlboká voda, skôr ako plávanie, môže doplniť vašu kardiovaskulárnu kondíciu alebo poskytnúť prostriedky na cvičenie v prípade zranenia alebo únavy. Pretože sa vaše nohy nedotýkajú dna bazéna, nedochádza k nárazom a riziko zranenia dolných končatín je eliminované, píše Reilly. Vyvarujete sa tiež kompresii chrbtice, pretože vztlak vody počas hydroterapie potlačuje účinky gravitácie na chrbticu pri jazde na súši. Vztlakovaný pás vám môže pomôcť dosiahnuť správny tvar pre hlbokomorský beh, najmä ak máte nízky obsah tuku a máte sklon sa potopiť vo vode. Počas behu udržujte svoje telo naklonené len mierne dopredu a napumpujte ruky a nohy tak, ako by ste sa pohybovali po zemi, aby ste sa posunuli dopredu vo vode.

Prechod mimo zem

Plávanie nemusí byť súčasťou celoročného futbalového kondicionovania, ale len po skončení súťažnej sezóny priťahuje súhlas trénera Grega Gatza. V oblasti „Kompletné kondicionovanie pre futbal“ odporúča Gatz fázu aktívneho odpočinku počas jedného až dvoch týždňov po poslednej hre vrátane pádlovania v bazéne. Plávanie vám umožňuje psychicky sa zotaviť z futbalovej sezóny pri súčasnom zachovaní celkovej kondície, píše. Cykloturistika alebo tenis sú tiež vhodné aktivity.