Recenzia

Tai Chi Cvičenia pre kolená

Tai Chi Cvičenia pre kolenáWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Staroveké čínske bojové umenie Tai Chi bolo niekedy označované ako pohyblivá meditácia kvôli jeho plynulým, jemným pohybom a zameraniu na zostávajúce prítomnosť. Zástancovia Tai Chi už dlho chvália prax za svoje duševné a fyzické prínosy, ako sú znížený stres, silnejší imunitný systém a zvýšená flexibilita. Štúdia z roku 2009 uverejnená v časopise "Arthritis & Rheumatism" však naznačuje, že Tai Chi tiež znižuje fyzické poškodenie a bolesť v kolenách.

Dostaňte sa do súladu

Ak chcete, aby vaše kolená mohli naplno využívať výhody cvičení Tai Chi, najprv si precvičte správne zarovnanie. Predstavte si členky ako podstavec, ktorý podopiera zvyšok tela. Ak nie sú zarovnané, vaše chodidlá ani nohy nebudú. Ak sa vaše chodidlá pohybujú smerom dovnútra, pohyb spôsobí zvracanie, ktoré môže viesť k tlaku kolien, bolesti a zraneniu. Nájdite správne zarovnanie dlaní chodidiel smerom nahor a vytvorte tak tvar oblúka, zatiaľ čo členky vyvalte smerom von, hovorí David Walls-Kaufmann z mesta Capitol Hill Tai Chi.

Použite trenie

Potom, čo ste dostali, že vyrovnanie nadol, použite trochu trenia uvoľniť svoje kolená. Sadnite si na stoličku a natiahnite jednu nohu. Držte ruky pevne a zvisle - predstierajte, že s nimi robíte číslo „11“ a jednu položte na obe strany kolennej časti natiahnutej nohy. Ruky si dôkladne pretrite opačným smerom a vyvíjajte tlak, ktorý je dostatočne silný na to, aby ste vyvolali pocit tepla z trenia. Trepte si patelu dozadu a dopredu, hore a dole, čím vytvoríte vzor so znamienkom plus. Tým sa zvýši krvný obeh a zníži sa tuhosť. Dokončite niekoľkokrát ohýbaním kolena predtým, ako prejdete na druhú nohu. Ak táto poloha bolí chrbát, zdvihnite natiahnutú nohu, aby ste sa nemuseli príliš ohýbať.

Pracujte na týchto štvorkolkách

Cvičenia, ktoré budujú sval v štvorhlavý sval alebo veľké svaly, ktoré bežia pozdĺž predných častí stehien, posilňujú kolená a znižujú riziko bolesti, hovorí nadácia Arthritis Foundation. Doprajte svojim štvorkolkám posilňovacie koleno tým, že stojíte na jednej nohe a druhú nohu uvediete do jemného záhybu, so stehnom rovnobežným s podlahou. Pomaly ohnite nohu, ktorá nesie váhu, do drepu, pričom svoju váhu sústreďte na zadnú časť chodidla. Keď si drepáte, zbraňte ruky dopredu, do strán a nad hlavu. Predtým, ako vyjdete z drepu, držte pózu niekoľko sekúnd. Opakujte na druhej strane.

Božský žeriav

Hnutie Divine Crane pomáha zlepšovať mobilitu kolena. Najprv postavte nohy pevne na zem a mierne kolená ohnite. Ohnite sa v páse a položte jednu ruku na každé koleno a strčte si patelulu do dlane. Masírujte niekoľko sekúnd a potom každé koleno jemne otáčajte; otočiť 30-krát jedným smerom a potom 30-krát naopak. Keď skončíte, postavte sa a ucítite energiu v kolenách a nohách.

Zdroje