Recenzia

Čo je tabata CrossFit?

Čo je tabata CrossFit?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dnes je k dispozícii mnoho cvičebných programov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele v oblasti zdatnosti. Dva z najobľúbenejších nových cvičebných programov, ktoré zasiahnu fitnes scénu, sú tréning Tabata a CrossFit.

Pozadie na Tabate

Školenie Tabata je pomenované po svojom zakladateľovi Dr. Izumiovi Tabatovi. Tabata a jeho tím vykonali sériu experimentálnych testov na dvoch súboroch športovcov. V pokusoch Dr. Tabata porovnával intervalový tréning s vysokou intenzitou a tréningom s relatívne vysokou intenzitou. Tabata a jeho tím zistili, že športovci, ktorí trénovali intervalovým tréningom s vysokou intenzitou, vylepšili svoje aeróbne a anaeróbne systémy. Športovci, ktorí trénovali pomocou tréningu s relatívne vysokou intenzitou, vylepšili svoj aeróbny systém, ale nie ich anaeróbne systémy.

Okruh Tabata

Tabata tréning je jednou z najviac akceptovaných a inovatívnych foriem intervalového tréningu s vysokou intenzitou. Tréning zahŕňa vykonanie intenzívneho 4-minútového cvičebného okruhu. Okruh obsahuje sortiment cvičení. Každý obvod zahŕňa vykonanie ôsmich kôl cvičení s vysokou intenzitou v intervaloch 20 sekúnd a potom 10 sekúnd vypnutie na 4 minúty. V tomto 4-minútovom obvode Tabata je vaše telo tlačené na maximálny prah.

CrossFit

CrossFit, založený gymnastkou Gregom Glassmanom, je extrémny cvičebný program, ktorý súčasne rozširuje množstvo fyzických atribútov. Patria sem kardiovaskulárna výdrž, sila, flexibilita, rýchlosť, obratnosť a rovnováha. Program je usporiadaný tak, že ste vyzvaní na vykonanie vopred stanoveného počtu opakovaní na tréningu v určitom časovom období. CrossFit obsahuje vysoko intenzívne, výbušné cvičenia, ktoré v krátkom čase úspešne spália veľa kalórií a súčasne zvýšia aeróbnu kondíciu a podporia rozvoj svalov. CrossFit je vynikajúci tréningový program pre skúsených nadšencov cvičenia, ktorí chcú zvýšiť svoju rutinu a rozmanitosť.

Tabata CrossFit

Tabata CrossFit, tiež známa ako „Tata Batata“, začleňuje obvody Tabata do režimu CrossFit a vytvára tak dokonalý tréningový zážitok. Účastníci Tata Táto súťažia navzájom proti sebe a zvyšujú silu, vytrvalosť, kardiovaskulárnu výdrž a rýchlosť. „Tata“ využíva intervaly Tabata - 8 intervalov po 20 sekundách námahy, po ktorých nasleduje 10-sekundová prestávka na odpočinok. Cvičenia sú drepy, pull-upy, sit-upy, riadky a push-upy, nasledované 1-minútovým striedaním medzi jednotlivými intervalmi. Každé z cvičení je potom hodnotené najnižším počtom opakovaní v každom z ôsmich intervalov. Je dôležité si uvedomiť, že kalórie na veslári, nie opakovania, sa používajú na bodovanie veslovania. Celkové skóre je skóre z každej z piatich staníc. Napríklad môžete dokončiť týchto päť staníc s nasledujúcimi skóre. 15 drepov, 7 push-upov, 5 pull-upov, 10 sit-upov a 9 radov (počítané ako spálené kalórie). Celkové skóre 46 sa stanoví sčítaním najnižšieho počtu opakovaní v ktorejkoľvek skupine každého cvičenia.