Recenzia

Začať športovať


Začať športovať je skvelý spôsob, ako si zacvičiť a spoznať nových ľudí. Mnoho druhov športov ponúka rôzne stupne cvičenia a niektoré z nich začínajú pomerne lacno. Výskum v oblasti športu, ktorý sa chystáte venovať, vám pomôže rozhodnúť sa, či je pre vás to pravé.

Výber

Je nevyhnutné vybrať šport, ktorý zodpovedá množstvu cvičenia, ktoré by ste chceli robiť. Napríklad plávanie si vyžaduje väčšiu silu paže a je menej namáhavé na nohách, zatiaľ čo basketbal vyžaduje veľa skákania a behu. Musíte tiež zistiť, prečo chcete začať nový šport. Je to striktne zo zdravotných dôvodov alebo by ste chceli byť v konkurenčnejšom prostredí? Hľadáte tímový šport alebo šport, ktorý môžete hrať sami? Ďalším dôvodom, prečo sa venovať športu, je cvičenie pri stretnutí s novými ľuďmi. Napríklad tenis a bedminton vám umožňujú hrať hru s partnerom. Výber správneho športu, ktorý vyhovuje všetkým vašim kritériám, vás môže povzbudiť, aby ste sa s ním držali dlhšie a spríjemnili vám ho.

Inštrukcia

Internet je skvelý spôsob, ako sa dozvedieť o športe. Tony bezplatných videí a článkov sú online, ako aj podrobnejšie inštruktážne videá, ktoré je možné zakúpiť. Môžete tiež platiť za hodiny alebo sa pripojiť k dospelým ligám. YMCA ponúka lekcie a ligy v mnohých športoch vrátane basketbalu, plávania, tae kwon do a tenisu. Ak máte priateľov, ktorí sa zaoberajú športom, opýtajte sa ich, ako sa zapojili, alebo vám dajú nejaké tipy.

Cena

Niektoré športy sú pomerne lacné a iné môžu stáť stovky dolárov za vybavenie a / alebo výcvik. Ak máte rozpočet, môžete vyskúšať basketbal, ktorý vyžaduje iba basketbal, obruč - ktorá sa nachádza na väčšine ihrísk a parkov - a niekoľko priateľov. Hokej, na druhej strane, vyžaduje veľa vybavenia a lekcií, aby sa naučil korčuľovať. Zvyčajne existujú lacnejšie alternatívy drahých športov. Napríklad by ste si mohli kúpiť použitú sadu golfových palíc, čo by stálo menej ako nová súprava. Ak máte priateľa alebo člena rodiny, ktorý hrá šport, opýtajte sa, či si môžete požičať jeho vybavenie.

Robiť čas

Začatie nového športu môže byť časovo náročné, čo sťažuje dospelých, ktorí majú zamestnanie na plný úväzok. Musíte však prísť na to, kedy by bolo pre vás najjednoduchšie urobiť si čas. Ak pracujete v zamestnaní od 9 do 5, choďte do telocvične, aby ste zastrelili nejaké obruče alebo na driving range, aby ste po práci zasiahli golfové loptičky. Ak pracujete poobede alebo v noci, zobuď sa čo najskôr a pred začatím práce sa do nej zapojte. Hodina za deň je rozumný cieľ, ale ak ste skutočne nútení časom, urobte to, čo najviac vyhovuje vášmu harmonogramu.

Zdravie

Pred začatím nového športu je vždy dôležité naplánovať si stretnutie s lekárom, najmä ak chcete začať so športom, ktorý je výrazne namáhavejší ako vaše súčasné aktivity. Lekár posúdi vaše zdravie a pomôže vám rozhodnúť sa, ktoré športy vaše telo vydrží. Je tiež dôležité zahriať sa skôr, ako začnete s akýmkoľvek cvičením. Dobré zahriatie obmedzuje pravdepodobnosť pretiahnutia svalu a spôsobenia zranenia. Medzi typy zahrievacích cvičení patria kalistenické a flexibilné cvičenia.