Recenzia

Cieľová svalová oblasť pre drepy


Drepy posilňujú svaly na spodnej časti chrbta, brucha a dolných končatinách, keď sa ohýbate v bokoch a kolenách. Dôraz je však kladený na chrbát, zadok, boky a stehná. Podľa Americkej rady pre cvičenie sú cieľovými svalmi erektorové špenáty, gluteus maximus, kvadriceps, hamstringy a aduktory.

Erector Spinae

Spodky erektora sú svaly, ktoré sa ohýbajú a otáčajú chrbtom. Sú umiestnené vedľa chrbtice a bežia od krku dole k spodnej časti chrbta. Drepy pracujú s vašou erektorovou chrbticou, keď udržujú svoj kmeň vzpriamený a ramená na úrovni.

Gluteus Maximus

Svaly gluteus maximus tvoria zadok. Sval sa pripája na bedrovú kosť a krížovú kosť, čo je kosť na spodnej časti chrbtice, a vedie k hornej časti stehennej kosti alebo kostí. Maximus gluteus je extenzor bedra, čo znamená, že narovná váš bedro. Drepy pracujú, keď zdvihnete svoj trup.

Štvorhlavý sval

Quadriceps obsahuje štyri svaly, ktoré bežia od stehennej kosti až po holennú kosť a holennú kosť alebo kosti nôh. Quadriceps sú extenzory kolien, takže narovnávajú kolená. Keď zdvihnete svoj trup, drepy zacieľujú na štvorhlavý sval.

Hamstringy

Škrečky začínajú v zadnej a spodnej časti bedrovej kosti a stekajú po holennú kosť a fibulu. Ohýbajú vaše kolená a tiež pomáhajú gluteus maximus narovnať vaše boky. Drepy pracujú so svojimi hamstringmi ako vaše spodné časti trupu a keď zdvíhate chrbát.

Adduktory

Aduktory sa pripájajú k panvovej kosti vo vašom rozkroku a bežia k stehennej kosti. Prinášajú vaše nohy smerom k stredovej línii vášho tela. Aduktory sú synergenty, čo znamená, že pomáhajú primárnym svalom vykonávať pohyby. Počas cvičenia robia vaše aduktori drep.

Tipy

Drepy môžu byť vykonávané iba s vašou telesnou hmotnosťou alebo môžete pridať ďalšie závažia pre zvýšenie odolnosti. Americká rada pre cvičenie hovorí, že by ste si mali udržiavať svoje holene zvislé a nemali by ste sa nakláňať príliš dopredu, keď znížite telo. Správna forma oddeľuje stres od dolnej časti chrbta, pretože viac práce sa vykonáva pomocou gluteus maximus a hamstringov.