Recenzia

Čo je to Tarzan Swim Workout?


Johnny Weissmuller, majster USA v olympijskom plávaní a vodnom póle, je pravdepodobne najlepšie známy pre svoju filmovú rolu 30. a 40. rokov ako Tarzan. Weissmullerov Tarzan nadchol publikum, krokodíly plávajúce na plávanie s dnes ikonickým „head-up“ freestyle, ktorý inšpiroval meno pre plávanie a vodné pólové vŕtačky známe ako Tarzanské plávanie alebo Tarzanské vŕtačky.

Ako je to hotové

Tarzanské kúpanie vysvetľuje Masters Swimming v USA, je voľný spôsob, keď hlava smeruje z vody, smerom dopredu a naďalej sa pozerá priamo vpred bez toho, aby sa otáčal zo strany na stranu. Zakrivte chrbát, aby sa vaše nohy a chodidlá dostali blízko k povrchu, tvrdým kopaním, aby sa vaše spodné telo nekleslo.

Navrhovaná vzdialenosť nie je viac ako 25 yardov súčasne a 50 yardov pre pokročilých plavcov. Striedavé okruhy s pravidelným freestyle lícom nadol, simulujúce tempo závodu s ľahkým a silným úsilím.

Výhody

Tarzanská plávajúca vŕtačka posilňuje lichobežníkové svaly, ako aj iné svaly na krku a chrbte, ktoré potrebujú otvorení plavci a hráči na vodných póloch, ktorí plávajú freestyle na čele. Vŕtačka môže byť tiež nápomocná pri korekcii kríženia, keď plavecova ruka prechádza cez stredovú čiaru, keď vstupuje do vody vo voľnom štýle, čo potenciálne vedie k tomu, že sa športovec chytí, čo vytvára odpor. Trenér Tri Swim naznačuje, že pri plávaní freestyle hlavou nahor budete lepšie vedieť, kam sa vaše ruky dostanú do vody.

Triatlon otvorené vodné pozorovanie

V otvorenej vode plávajte nohu triatlonu, svetlé farby bójí označujú kurz plávania. Na rozdiel od pretekania v bazéne, kde laná a šnúry na spodných vodiacich plavcoch bazénu, triatlonisti si musia prečítať kurz plávania pozorovaním, zdvíhaním hláv z vody, aby videli bóje a kam idú. Začiatočník Triatlonista odporúča posilnením dôležitých zameriavacích svalov pomocou vŕtačky Tarzan, polovicu bazéna kúpajte s hlavou z vody a tešte sa smerom k protiľahlej stene.

Head-Up kúpanie vo vodnom póle

Plavecký vrt Tarzan môže pomôcť hráčom vodného póla rozvíjať silu a vytrvalosť potrebnú na to, aby mohli plávať s hlavou z vody. Túto zručnosť potrebujú všetci hráči vodného póla, aby mohli vždy poznať polohu lopty a pozíciu ostatných hráčov a bude informovaný o píšťalkách rozhodcov a volaniach.

V druhej kapitole „Učenie a výučba základov z vodného póla“ vysvetlil minulý olympijský plavec a tréner Monte Nitzkowski: „Predný zdvih plazenia vo vodnom póle je podobný zdvihu použitému pri oceánskom plávaní a surfovaní tela, kde je hlava držaná vysoko. takže hráči môžu vyzerať a plávať súčasne. ““