Recenzia

Funguje tenis na zadku?


Ak je váš zadok trochu ochabnutý, môže nastať čas vyzdvihnúť tenis. Tenis je vynikajúci spôsob, ako tónovať svaly vzadu - nazývané vaše gluteal - pretože hra udržuje vaše svaly neustále zapojené. Keď sa budete pohybovať, aby ste sa dostali k lopte, zastavili sa a menili smery, začnete pociťovať napätie vo vašom tush. Konzistentné hranie tenisu poskytne vášmu zadku tréning, ktorý povedie k štíhlemu a svalnatému vzhľadu, na ktorý môžete byť hrdí.

Gluteals in Motion

Vaše svaly na zadku si počas tenisového zápasu precvičia na základe kontraktu. Keď sa svaly v zadnej časti skrátia, nazýva sa to sústredný pohyb. Energia sa ukladá v zadnej časti, ktorá sa uvoľňuje excentrickým pohybom, čím sa predlžuje rýchlosť glute, pretože energia sa prenáša z dolnej časti tela na hornú časť tela, ako keď tlačíte nahor, aby ste dokončili podávanie.

Význam svalov zadku na súde

Vaše svaly na zadku sú nevyhnutnou súčasťou vašej schopnosti pohybovať sa na tenisovom kurte. Vaše lepky slúžia ako vedenie sily, pretože sa prenášajú z dolnej časti tela na hornú časť tela. Tento kinetický reťazec energie je zapojený do každého úderu tenisu, keď sa energia pohybuje z vašich nôh a bokov cez vaše klzáky, keď sa sťahujú, aby poslali energiu do vašich rúk.

Cvičenia na posilnenie Glutes mimo súdu

Pretože vaše svaly na zadku sú na kurte dôležitou devízou, je dôležité, aby ste ich posilňovali a posilňovali. Zatiaľ čo vaše klzáky získajú dobré cvičenie jednoducho z hrania intenzívneho zápasu, môžete získať ďalšiu výhodu ich cvičením mimo ihriska. Bočné náhodné pohyby sú príkladom silového tréningu zameraného na zadné svaly. Ohnite boky a kolená tak, aby vaše chodidlá boli od seba vzdialené od seba. Pomaly spustite svoje telo do drepu. Krok doľava ľavou nohou, potom postupujte rýchlym krokom doľava pravou nohou. Vykonajte 10 až 12 opakovaní v jednom smere, opakujte na druhej strane.

Ďalšie úvahy

Tenis je šport, ktorý si vyžaduje nielen silné svaly na zadok, ale aj silné, štíhle a tvrdé telo. Ak chcete dobre fungovať, musíte trénovať silový tréning pre horné aj dolné telo, ako aj pre vaše jadro. Pred každým silovým tréningom alebo tenisovým zápasom sa zahrejte ľahkou formou kardio, aby sa vaše svaly zahriali a uvoľnilo sa spojovacie tkanivo. Stretch po zápase, aby sa zabránilo bolestivosti a napätia.