Recenzia

Čo by ste mali hľadať v tenisové slnečné okuliare?

Čo by ste mali hľadať v tenisové slnečné okuliare?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ľudia, ktorí hrajú tenis, potrebujú tenisové slnečné okuliare, ktoré špecificky uspokojujú najprísnejšie požiadavky ich športu. Slnečné okuliare určené pre tenistov sa musia prispôsobiť ich vysokej úrovni presnej koordinácie ruka-oko a namáhavej fyzickej aktivite. Musia tiež podporovať ostrosť a zrozumiteľnosť videnia pri širokom spektre svetelných podmienok. Úchytka na tvár a tvár by mala umožniť maximálne pohodlie a viditeľnosť a zároveň by mala zostať pevne zaistená na tvári hráča.

Rámy na tenisový lupa

Krok 1

Vyhľadajte odolné polykarbonátové rámy, ktoré sa môžu ohýbať bez zlomenia. Tieto rámce sú prakticky nezničiteľné. Kým plastové rámy sú lacnejšie, praskajú a ľahšie sa zlomia.

Krok 2

Vyberte si pohodlné, ľahké rámy na tenisové slnečné okuliare, ktoré sa presne hodia k vašej tvári. Mali by byť útulné, ale nie dostatočne pevné, aby zatlačili do vašich chrámov, čo môže mať za následok bolesti hlavy. Ak sú príliš voľné, budú sa počas hry skákať hore a dole. Rámy by mali brániť vniknutiu svetla zhora a z obidvoch strán a zároveň úplne zakryť očné viečka, aby boli oči chránené pred úrazmi nárazmi. Vyhľadajte rámy s čalúnenými chrámovými a mostnými bodmi, aby ste zmiernili nárazové nárazy a zabránili im poškodiť citlivé štruktúry tváre.

Krok 3

Zvážte štýl omotania rámov, ktorý maximalizuje zorné pole pre dokonalejší periférny výhľad. Mimoriadne široké šošovky sú navrhnuté tak, aby ste sa nemuseli snažiť rozhliadať okolo, nad alebo pod šošovkami, aby ste získali celkový obraz.

Krok 4

Starostlivo skontrolujte most alebo nosovú časť rámu slnečných okuliarov. Uistite sa, že sa vám hodí na nos a pohodlne obočie. Nemalo by byť dosť tesné, aby ste sa vydierali do nosa a zanechali červené značky alebo akýmkoľvek spôsobom zhoršili dýchanie. Nemalo by byť dosť voľné na to, aby ste skĺzli po nose, zvlášť keď začnete potiť. Dobré tenisové slnečné okuliare zvyčajne ponúkajú pevné držadlá z kremíka, aby sa zabránilo ich kĺzaniu.

Krok 5

Pridajte si do rámov slnečných okuliarov elastickú športovú skupinu. Tieto bezpečnostné popruhy sú navrhnuté tak, aby bezpečne držali oko pri hlave a bránili pádu okuliarov počas činnosti.

Tenisové šošovky

Krok 1

Vyberte si z polykarbonátových šošoviek s odtieňmi jantáru, ktoré sú na rozdiel od skla ľahké, odolné proti poškriabaniu a prakticky nerozbitné. Zlatá farba zvyšuje viditeľnosť žltých tenisových loptičiek tým, že ich oddeľuje od pozadia za rôznych svetelných podmienok. Budete mať možnosť vidieť tenisový tenisový loptičku, aj keď je slnko v tvári.

Krok 2

Vyhľadajte tenisové slnečné okuliare, ktoré chránia oči pred lúčmi UVA (ultrafialové A) a UVB (ultrafialové B). Lúče UV boli spojené s očnými nádormi, ako aj s určitými očnými chorobami. Fotokeratitída vystavená UV žiareniu je ako spálenie očí. Tento bolestivý stav je častou príčinou dlhodobého poškodenia rohovky.

Krok 3

Rozhodnite sa pre ovládanie šošoviek tenisových slnečných lúčov pre zníženie oslnenia a vylepšenie definície. Polarizované šošovky znižujú odlesky odrazových plôch, napríklad svetlých tenisových kurtov. Zvážte AR (antireflexné) slnečné okuliare na zníženie nočných odrazov pri jasnom svetle. Tento povlak sa zvyčajne nanáša na zadné plochy tenisových slnečných okuliarov, aby odrezali odrazy, ktoré ich odrazia späť do očí.

Krok 4

Vyskúšajte samočinne nastaviteľné fotochromatické šošovky, ktoré reagujú na úroveň dostupného svetla. Sfarbenie týchto šošoviek postupne stmavne, keď slnko jasnejšie svieti, a zosvetlí, keď intenzita svetla klesá. To vám ušetrí nepríjemnosti pri ich vyberaní a opätovnom nasadení kvôli množstvu prítomného svetla. Fotochromics automaticky reaguje na nebezpečné UV lúče tmavnutím. Poskytujú úplnú ochranu pred UV žiarením vonku.

Krok 5

Ak nosíte šošovky na predpis mimo súdu, obráťte sa na svojho očného lekára. Bežné okuliare s najväčšou pravdepodobnosťou spadnú z tváre a poškodia sa počas hry.

Zdroje