Recenzia

Tri bezpečnostné pravidlá, keď sa nachádzate na strelnici

Tri bezpečnostné pravidlá, keď sa nachádzate na strelnici


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pre deti môže luk a šíp znamenať hranie Robina Hooda a chytanie zbabelcov. Skutočná lukostreľba však môže byť nebezpečným športom a rozhodne nie je detskou hrou. Ak máte záujem vyskúšať strelnicu na lukostreľbu, musíte pamätať na to, že máte na mysli potenciálne nebezpečnú zbraň. Pamätaním troch všeobecných bezpečnostných pravidiel môžete prežiť svoje sny Robina Hooda bez toho, aby ohrozovali kohokoľvek iného.

Vymenujte poľného kapitána

Nikdy nestrieľajte okolo iných ľudí, pokiaľ nebol menovaný kapitán poľa. Kapitán poľa je určený na sledovanie dosahu pri zornom poli orla z streleckej čiary. Vyzbrojený píšťalkou môže poslať varovanie, ak niekto vstúpi na hrebeň alebo ak existuje možné nebezpečenstvo. Bez kapitána poľa by ste mohli strieľať slepo v dosahu.

Sledujte svoj cieľ

Skôr ako šípka niekedy opustí luk, musíte si byť vedomí toho, ako a kam smerujete. Šípku nikdy nemierte na inú osobu a nikdy ju nemierte do oblasti, kde nevidíte jasný cieľ, napríklad pri streľbe do lesa. Nikdy nesmerujte a nestrieľajte šípku priamo do vzduchu. Ak neplánujete mieriť a strieľať na jasný cieľ z streleckej čiary, nestrieľajte vôbec.

Ak ľudia cvičia na rôznych streleckých vzdialenostiach, terče by mali byť rozmiestnené - nie strelci. Strelnica by mala zostať rovnaká pre všetkých lukostrelcov.

Nekrižujte čiaru

Lukostrelci nie sú dokonalí a z času na čas môžu cez streleckú čiaru spadnúť luk alebo iné vybavenie. Aj keď by mohlo byť lákavé rýchlo naskočiť šípku smerom nahor, nikto nesmie prekročiť streleckú čiaru, kým kapitán v poli nevrhne úplne jasnú píšťalku. Iba potom môžete prekročiť čiaru a načítať šípky. Ak musíte chytiť šípku zozadu za terčom, nechajte luku opierajúcu sa o tvár terča, aby ju videli ostatní lukostrelci. Počítajte s kapitánom vášho poľa, aby ste sa dozvedeli, kedy bude v poriadku začať strieľať znova.

Všeobecná bezpečnosť

Ak sa nerešpektujú všetky bezpečnostné protokoly, môže byť strelnica nebezpečným miestom. Pamätajte, že používate nebezpečnú zbraň, nie hračku. Nikdy nestrieľajte šípku, keď ste pod vplyvom alkoholu, a venujte pozornosť všetkým varovaniam, ktoré dáva kapitán poľa. Pred začatím relácie je tiež dôležité vždy skontrolovať, či sa na prove nenachádzajú praskliny alebo známky poškodenia. Zlomená mašľa môže spôsobiť vzostupné šípy a viesť k vážnemu nebezpečenstvu.