Recenzia

Najlepší čas na schudnutie


Beh je veľký kalorický horák, ktorý vám môže pomôcť dosiahnuť vaše ciele na chudnutie. 155-libra osoba, ktorá beží 10 minút-míľ tempo spaľuje viac ako 370 kalórií za pouhých 30 minút. Keď spálite tieto kalórie, je len na vás. Najlepší čas na spustenie chudnutia je čas, kedy to skutočne zvládnete.

Cvičenie a chudnutie

Ak chcete schudnúť, musíte spáliť 3 500 kalórií viac, ako konzumujete. Cvičenie je efektívny spôsob, ako vytvoriť toto popálenie - a beh je jedným z najväčších možných spaľovačov energie. Americká vysoká škola športovej medicíny hovorí, že musíte dosiahnuť aeróbne cvičenie pri miernej intenzite - premýšľajte pomaly - najmenej 250 minút týždenne, aby ste dosiahli výrazné zníženie telesnej hmotnosti. Vychádza to asi 50 minút joggingu, päť dní v týždni. Štúdia v „Journal of Applied Physiology“ uverejnená v roku 2005 zistila, že účastníci, ktorí osem mesiacov behali asi 20 míľ za týždeň, úspešne schudli, najmä okolo svojich stredov.

Dopoludnia

Ranná prevádzka zvyšuje pravdepodobnosť, že sa vám tréning hodí do rušného dňa. Ak plánujete popoludňajšie cvičenie, pracovné alebo rodinné povinnosti môžu zasahovať. Počas dňa môžete stratiť aj svoje nadšenie. Veľký obed alebo ťažká večera môžu byť nepríjemné aj pre neskoré dni.

Večer

Ak nie ste ranná osoba a opakovane stláčate tlačidlo odloženia - sľub, že vstanete skoro nasledujúci deň - večerný chod môže byť pre vás lepšou voľbou. Vaše telo je večer mierne teplejšie, čo znamená, že budete môcť zasiahnuť rýchlejšie tempo s kratším zahrievaním. Vo večerných hodinách môžete čeliť kratším časovým obmedzeniam, takže môžete ísť dlhšie. The New York Times v decembri 2009 informovali, že váš výkon je lepší neskôr v priebehu dňa, keď elitní športovci zvyčajne stanovujú rekordy na pretekoch neskoro popoludní alebo skoro večer. Vaše svaly sú neskôr počas dňa pružnejšie a silnejšie a vaše srdce a pľúca sú účinnejšie, uviedol v novinách Michael H. Smolensky, odborník na telesné hodiny.

Dôležité informácie

Ak cvičíte na chudnutie, spaľovanie kalórií je vaším primárnym cieľom. Pravidelní cvičenci môžu zistiť, že večerné cvičenie im pomáha zlepšovať výkon, ale pri behu budete spaľovať kalórie kedykoľvek počas dňa. Ak ste začiatočníci, cvičenie v ranných hodinách môže byť pre váš systém náročnejšie, pretože nie ste v teple. Ak šetríte na spánku, aby sa vám prispôsobil váš beh, možno robíte svoje úsilie o chudnutie pomocou medvedíka. Obetovanie niekoľkých hodín spánku, aby ste sa dostali do skorého behu, vás môže sabotovať. Národná nadácia pre spánok poznamenáva, že nedostatok spánku môže brzdiť chudnutie, aj keď cvičíte a jete správne. Cvičenie príliš neskoro môže tiež nepriaznivo ovplyvniť spánok, pretože zvyšuje telesnú teplotu až na šesť hodín a chladnejšie telesné teploty sú spojené s lepším spánkom.