Recenzia

Tipy na budovanie výdrže

Tipy na budovanie výdržeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak vaše lapanie po dychu, bez dychu, dokončí beh, je niečo, čo si prajete, je čas vybudovať svoju výdrž. Mať interný zdroj dlhotrvajúcej vytrvalosti a energie hrá rozhodujúcu úlohu pri optimálnom fyzickom výkone, či už ste bežec, plávanie, motorkár alebo jednoducho niekoho, kto má radosť z prírody a nechce si nič nechať ujsť kvôli únave. Nezáleží na tom, či už ste vytrvalostný atlét alebo či ste niekto, kto práve začína - bez ohľadu na to, kde sa nachádzate z hľadiska fyzického výkonu, vždy môžete použiť niekoľko tipov na nabitie tejto vnútornej batérie a vylepšenie svojej výdrž.

Pi viac vody

Zostať hydratovaný je vždy kriticky dôležité, ale najmä ak cvičíte v horúcom prostredí. Zostaním hydratácie zvyšujete výkon a energiu cvičenia a potlačujete rôzne príznaky dehydratácie vrátane zlého prietoku krvi, vyšších vnútorných teplôt, únavy a bolesti hlavy. Preto časopis Journal of the American College of Nutrition poznamenáva, že hoci sa to môže zdať príliš jednoduché a ľahké, pitie veľkého množstva vody môže byť jedným z najlepších spôsobov, ako zvýšiť výdrž a fyzický výkon. Pretože telo každého človeka je iné, naučte sa merať stratu tekutín vážením seba pred a po cvičení. Na každý rozdiel v librách vypite približne 24 uncí tekutín.

Zvýšte svoj príjem sacharidov

Ak obmedzujete príjem uhľohydrátov kvôli obavám o priberanie na váhe a potom si všimnete zníženie fyzickej výdrže a výkonnosti, spojenie nemusí byť iba v hlave. Vaše telo potrebuje sacharidy, aby podporilo vaše svaly, najmä počas cvičení s vysokou intenzitou, ako je beh. Ak sa zúčastňujete na takejto činnosti, nezabudnite, že na každý vážený kilogram budete musieť jesť približne 7 až 10 gramov sacharidov. Zamerajte sa na výživné zdroje uhľohydrátov, ako sú ovocie a celozrnné výrobky.

Zdvíhať závažia

Aj keď štíhle telo, vytrvalostné športy ako beh a jazda na bicykli sa môžu javiť ako presný opak veľkého množstva športových výkonov, ktoré sa vyskytujú v telocvični, začlenenie vzpierania do vášho tradičného tréningu môže skutočne zvýšiť vašu dlhodobú výdrž a vytrvalosť. Zvýšením celkovej svalovej hmoty pomôžete telu lepšie sa vysporiadať s vytrvalostnými športy a svalovými poruchami, ktoré sa často vyskytujú pri dlhodobých atletických udalostiach.

Pridajte elektrolyty

Keď potíte veľké množstvo tekutín, vaše telo stráca dôležité elektrolyty, ako je sodík, draslík a chlorid. Ak sa tieto elektrolyty nenahradia, môžete mať únavu, závraty a iné príznaky. Pre športovcov, ktorí sa zúčastňujú na hodinových atletických udalostiach, ako je maratón, World Triathlon Corporation odporúča pridať k jedlu pár stôp stolovej soli deň pred maratónom, triatlonom alebo podobnou udalosťou. A hoci veda nie je nevyhnutne presvedčivá, pokiaľ ide o konkrétne dávky elektrolytov, niektorí športovci môžu nájsť svoju vytrvalosť, keď počas cvičenia konzumujú alebo pijú gél alebo nápoj so zvýšeným obsahom elektrolytov.

Zvýšte svoje bielkoviny

Športovci, ktorí konzumujú približne 2 gramy bielkovín na každú libru, ktorú vážia, zažívajú vyššiu úroveň vytrvalosti a fyzického výkonu, ako aj zlepšené regeneračné časy po tréningu, uvádza časopis „Muscle & Body“. Môže to byť preto, že proteín hrá kľúčovú úlohu pri poskytovaní základných enzýmov, ktoré sa vaše telo musí prispôsobiť fyzickým vytrvalostným činnostiam a zlepšovať sa.

Vyberte kofeín

To ráno šálka kávy vám môže urobiť viac, než vás len vyzdvihnúť. To môže skutočne zvýšiť výdrž. Časopis „Muscle & Performance“ odporúča pred cvičením 200 až 800 miligramov kofeínu kvôli jeho vlastnostiam zvyšujúcim výdrž. Môže to byť spôsobené schopnosťou kofeínu stimulovať nervový systém, čo môže zase zlepšiť fyzickú reakciu a výkon. K vedľajším účinkom kofeínu patrí poruchy spánku, nevoľnosť a žalúdočné ťažkosti.