Recenzia

Tipy na štíhlu, nie objemnú svalovú hmotu z cvičenia

Tipy na štíhlu, nie objemnú svalovú hmotu z cvičeniaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zatiaľ čo profesionálni kulturisti sa snažia dosiahnuť extrémnu svalovú silu, možno hľadáte oveľa menej extrémny vzhľad. Neexistuje však žiadny dôvod vyhnúť sa váhovej miestnosti. Odporový tréning nemusí nevyhnutne viesť k objemným svalom, ale je kľúčom k získaniu tradičnejšieho štíhleho a tónovaného vzhľadu, ktorý mnohí ľudia chcú.

Nepite sa

O niektorých kulturistoch je známe, že konzumujú viac ako 5 000 kalórií denne, pričom získavajú značné množstvo tuku. Napriek tomu, ak sa nesnažíte hromadiť sa, nie je potrebné sa s týmto množstvom potravín obdivovať. Združenie Idea Health and Fitness Association odporúča, aby ste zjedli 47 kalórií za kilogram (čo sa rovná približne 2 librám, 3 oz) za deň, aby ste splnili požiadavky na budovanie svalov, čo predstavuje asi 3 400 kalórií za deň na 160 libier. , Ak je váš metabolizmus na pomalšej strane, mali by ste sa sami monitorovať a zvážiť menej, ak spozorujete prírastky tukov.

Zdvíhať závažia

Zdvíhacie závažia vás nemusia nutne urobiť objemnými. V skutočnosti by vás to dokonca mohlo štíhlejší. Podľa kliniky Mayo poskytuje zvýšená svalová hmota väčší motor na spaľovanie kalórií, čo môže viesť k úbytku hmotnosti. Ak chcete maximalizovať spaľovanie tukov z tréningu odporu, obmedzte čas medzi sadami na menej ako jednu minútu.

Do Cardio

Robenie 30 až 45 minút srdca trikrát až štyrikrát týždenne vám môže pomôcť vyhnúť sa nadmernému prírastku tuku. Prebytočný tuk na vašich svaloch môže spôsobiť, že vyzeráte hustejšie a zväčšuje objemný vzhľad. Výkonnosť kardio okrem toho zlepší vašu definíciu svalov. Vďaka tomu budú vaše svaly pôsobivejšie vyzerať bez toho, aby prispievali k objemnému vzhľadu.

Piť vodu

Jedným z faktorov, ktoré môžu spôsobiť, že sa budete zdať objemní, je zadržiavanie vody pod kožou, ktoré by sa mohlo javiť tak, že bude vyzerať tuk. Jednou z príčin zadržiavania vody je dehydratácia. To sa deje, pretože telo zadržiava vodu, keď sa zdá, že voda nie je v hojnosti. Čím viac vody pijete, tým viac vody vaše telo uvoľní a menej vody vám zostane.