Recenzia

Tipy na prevrátenie nôh v joge

Tipy na prevrátenie nôh v joge


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hore smerujúci pes je jóga ásana, ktorá zasahuje celé telo jedným zložitým pohybom chodidiel. Pohybuje sa plynulo dovnútra a von z Hlava vyžaduje prevrátenie cez prsty. Veľa roliek sa povesí veľa nových jogínov, ale na zvládnutie pózy nemusíte krčiť prsty na nohách. Pochopenie toho, ako podporovať prsty na nohách, vám pomôže pretekať pri cvičení jogy.

Toe Rollover mimo psa smerujúceho nahor

Vysťahovanie sa z pozície psa smerujúceho nahor k psovi smerujúcemu nadol na slnku Salutácia znamená prechod od vrcholu chodidla ukotveného k podlahe k postaveniu sa na loptu a pätu chodidla. To si vyžaduje prevrátenie špičky, nie také náročné, ako to vyzerá. Pri zdvíhaní chrbta a bokov smerom k stropu tlačte so silnými ramenami preč od podlahy a zaistite jadro. Použite svoje štvorkolky na zdvihnutie celej nohy tak, aby väčšina hmotnosti bola mimo vaše chodidlá; môžete si oddýchnuť na špičkách prstov na nohách a potom sa prevrátiť na loptičku chodidla a dokončiť prechod jedným plynulým prúdením. Zamerajte sa rovnomerne na všetky prsty na nohách a zabráňte kolísaniu členkov. Nestresujte sa, ak to vyžaduje určitý postup. Preto sa jóga označuje ako prax.

Chaturanga na psa smerujúceho nahor

Vylepšite svoj prechod z Chaturanga na psa smerujúceho nahor pomocou sily nôh a zároveň udržiavajte zapojené jadro. V Chaturanga je vaša váha podporovaná pažami, dlaňami dole, lakte ohnuté a tesne pri bokoch a na ohnutých prstoch. Silné jadro a štvorkolky držia telo a nohy nad rohožou. „Jógový denník“ vám navrhuje prechod na psa smerujúceho nahor tak, že zatlačíte dozadu cez nohy, zatiaľ čo budete mať plecia široké a hrudník siahajúci dopredu. Vaše chodidlá sa mierne posunú dozadu a potom, keď sa posúvate dopredu a nahor do psa smerujúceho nahor, prevracajte sa cez prsty, kým vrchy chodidiel nie sú rovné proti podložke tak, aby prsty smerovali dozadu. Rozdelenie pohybov týmto spôsobom vám pomôže prejsť v nepretržitom prúde bez toho, aby sa cez prsty pretáčalo.

Tvrdšie, Bendier prsty

Prsty sú rovnako tuhé a nepružné ako akékoľvek iné kĺby a jednoduché cvičenie pružnosti pomôže vašim prstom ľahšie sa pohybovať cez pohyby jogy. Yogic Sciences Research Foundation na Michiganskej štátnej univerzite navrhuje flexy na aktívnych nohách jogy. Posaďte sa na podložku s nohami roztiahnutými pred vami, nohami uvoľnenými a oprite sa rukami dlaní dolu na podlahu hneď za vaše boky. Vydýchnite a stočte prsty pravej nohy smerom nadol až na doraz. Chvíľu zadržte dych a pózu a potom vdýchnite prstami dozadu smerom k vám. Pokúste sa pracovať iba na nohách, nie na celej nohe. Urobte päť stočení a ohnite pravými prstami, päť ľavými prstami, potom päť oboma nohami.

Ľahko sa prevrátite na špičke

Jóga nie je výcvikový tábor a vy sa môžete prepracovať k dokonalosti ásany. Ak prevrátenie na nohách nie je inštinktívne - alebo dokonca predstaviteľné - začnite pomalšie. Modifikujte pózu a tok medzi pózami, zatiaľ čo budete tvoriť techniku ​​pre hladké prevrátenie. Keď sa sťahujete do psa smerujúceho nahor, krátko nechajte svoje stehná dotknúť sa rohože a premiestnite každú nohu, aby ste pokračovali v sérii ásanov. Keď posilníte všetky svaly, ktoré používate na prevzatie a opustenie psa, zistíte, že je ľahšie podoprieť svoje telo horným telom, nohami a jadrom, zatiaľ čo sa prevraciate cez prsty na nohách.

•