Recenzia

Tipy na spustenie prvých 15 kB

Tipy na spustenie prvých 15 kB


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Úspešné spustenie 15K vyžaduje prax, správnu výživu a spoľahlivé oblečenie a obuv. Od začiatočníkov, ktorí súťažia až do konca, po odborníkov, ktorí sa snažia prelomiť osobný rekord, najúspešnejší pretekári praktizujú efektívne techniky riadenia tempa, jesť viac sacharidov pred pretekom a používajú osvedčené vybavenie. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak sa pred veľkým dňom naučíte tempo, stravu, oblečenie a obuv.

Naplánujte si svoju výživu včas

Tipy týkajúce sa denného behu naznačujú, že bežci naplánujú svoje stravovanie celý týždeň pred dňom závodu, aby sa dosiahol optimálny výkon. Komplexné uhľohydráty, ako je listová zelená zelenina, celé zrná a ovocie, poskytujú dostatok kalórií, ktoré telo dokáže ľahko premeniť na energiu, čo pomáha vytrvalosti počas závodu; pomáha tiež zvyšovať obsah tukov z mlieka. Jedzte polovicu bagelu alebo krajec chleba najneskôr 30 minút pred pretekom, inak bude mať vaše telo ťažkosti so spustením a trávením jedla súčasne. Sacharidy aj bielkoviny pomáhajú bolavým svalom po pretekoch - čo je nevyhnutné pre rýchly návrat k vášmu fitness režimu.

Oblečenie, obuv a hydratácia

V deň pretekov si neprelomte svoje nové topánky a košele. Namiesto toho použite vybavenie, s ktorým ste celý čas trénovali; predstavte si sklamanie z vypadnutia zo závodu, pretože vám nové tenisky poskytli bolestivý blister päť míľ. Používajte priedušné high-tech látky - nie bavlnu - a hydratujte ich po trase. Smäd nie je presným ukazovateľom potrieb hydratácie, preto počas tréningu pite vodu alebo športové nápoje, a nie prvýkrát v deň pretekov.

Tréning na porazenie času

Porazenie osobného záznamu si vyžaduje zdržanlivý a nie úplný tréning pri každej príležitosti. Kým bežci na diaľku by mali trénovať čo najskôr a často na optimálny výkon - najmenej tri prevádzkové dni v týždni - vyhnite sa zníženiu výkonu tým, že si poskytnete dostatok času na zotavenie. Silový tréning pomáha bežcom na diaľku zvýšiť vytrvalosť a znižuje riziko zranení pri nadmernom používaní. Zvýšte svoj celkový čas závodu pomalým zvyšovaním tempa; ak môžete spustiť posledný interval tréningového cyklu 15 000 rýchlejšie ako prvý, praktizujete efektívne.

Tipy pre tempo

Ostreľovaní bežci na diaľku odporúčajú vopred vynechať rozcvičku, ale to neznamená, že by ste sa nemali zahriať. Dynamické úseky, ako sú vysoké kopy s rovnou nohou, ťahanie kolien k hrudníku a napínanie štvorhlavých svalov niekoľkokrát zahrievajú svaly rýchlo a šetria energiu; Pomôže tiež skákacie lano pre 100 počtov. Použite prvých 5 000 pretekov na rozbehnutie vášho behu. Pomáha vám to udržiavať stabilné tempo, udržuje vás energický dlho cez značku v polovici cesty a zaisťuje silný povrch.Komentáre:

 1. Doujinn

  Podľa môjho názoru sa mýlite. Pošlite mi e -mail na pm.

 2. Tybalt

  Domnievam sa, že sa mýlite. Môžem to dokázať. Napíšte mi do PM.

 3. Orbart

  Nie je v tom podstata.

 4. Kegan

  Podľa môjho názoru sa mýlite. Môžem brániť svoju pozíciu. Napíš mi v PM, povieme.

 5. Kilar

  Where here against talent

 6. Hwitcomb

  Pardon, zlikvidovanéNapíšte správu