Recenzia

Ako na to: Kombinácie tréningu

Ako na to: Kombinácie tréningu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Existuje mnoho kombinácií tréningu, ktoré môžete urobiť v závislosti od vášho cieľa. Ak chcete zlepšiť svoj svalový tonus, stačí cvičenie s odporom dvakrát týždenne, spolu s aeróbnym cvičením tri alebo štyri dni týždenne. Budovanie svalov ako kulturista vyžaduje tri alebo viac intenzívnych tréningov zameraných na odpor a niekoľko dlhých kardio rutín. Pri cvičení nezabudnite, že ak zvýšite intenzitu aeróbneho cvičenia, musíte skrátiť jeho trvanie. Ak však zvýšite intenzitu cvičenia na váhe, musíte tiež predĺžiť trvanie vašej relácie.

Rutina v oblasti zdravia a fitnes

Krok 1

Pracujte, hrudník, chrbát, bicepsy a tricepsy v pondelok na tónovanie hornej časti tela. Zahrňte hrudné lisy a hrudné lišty pre vaše prsné svaly, riadky a pásy pre chrbát, činky a činky kučery pre vaše bicepsy a tlakové a predlžovacie prvky pre vaše tricepsy. Vykonajte štyri sady 12 až 15 opakovaní.

Krok 2

Vo štvrtok trénujte svoje nohy, ramená a brušné svaly. Vykonajte výpady, drepy, predĺženia nôh a kučery nôh pre svoje štvorkolky, hamstringy a klzáky. Vykonajte lisy na plece a bočné zdvihy pre vaše deltové svaly. Zahrňte drtia, zavesenie zdvíhania nôh a bočné ohyby pre vaše brušné svaly. Vyplňte štyri sady 12 až 15 opakovaní.

Krok 3

Vykonajte 30 minút kardio pred tréningovým programom zameraným na odolnosť horných častí tela v pondelok. Pridajte ďalšie dva dni aeróbneho cvičenia v stredu a piatok alebo sobotu.

Režim pre kulturistiku

Krok 1

Cvičte svaly hrudníka a brucha v pondelok. Začnite s cvičením s činkami, ako sú ploché činky a ploché čapy. Zahŕňajú činky na lisy na činky a lietajúce činky. Spárujte svoje cvičenie na hrudi s brušným cvičením, ako sú drtia, zdvíhanie nôh alebo cvičenia s medicinálnymi loptičkami. Vykonajte štyri sady po šiestich až 12 opakovaniach na jedno cvičenie.

Krok 2

Budujte svaly chrbta a teliat v utorok. Cvičenie začnite bočnými pulldownmi, činkami a činkami na chrbte. Vykonajte zvyšky lýtkových lýtok a zvyšky lýtkových lýtok na spodnej časti nohy. Vyplňte štyri sady po šiestich až 12 opakovaniach na jedno cvičenie.

Krok 3

Trénujte svoje bicepsy a tricepsy vo štvrtok cvičeniami, ako sú činky, kučery a činky na predné ruky. Zahŕňajte úzke uchopovacie lavice, dvojramenné predĺženia činiek a tricepsové poklesy na chrbte paží. Vykonajte štyri sady po šiestich až 12 opakovaniach na jedno cvičenie.

Krok 4

V piatok pracujte so svojimi štvorhlavými svalmi, hamstringmi a klzákmi s drepmi, výpadmi, mŕtvymi ťahmi, predlžovaním nôh a kučerami nôh. Vykonajte štyri až šesť sérií šiestich až 12 opakovaní na cvičenie.

Krok 5

Zahrňte tri aeróbne sedenia počas týždňa, ktoré majú nízku až strednú intenzitu počas 45 minút na sedenie. Počas týchto kardio tréningov by ste mali byť schopní hovoriť, ale nemali by ste byť schopní spievať. Robte kardio v utorok, štvrtok a sobotu.

Tip

  • Zmeňte svoje cvičebné kombinácie zmenou rutiny každé štyri týždne. Nahradte dve cvičenia na svalovú skupinu rôznymi cvičeniami.

Zdroje