Recenzia

Čo sa dotýka špičky?


Dotyk prsta je pomerne jednoduché cvičenie, ktoré zlepšuje rozsah pohybu v rôznych svaloch na chrbte a nohách. Fyzioterapeuti a odborníci na fitnes často používajú špičku prsta ako hodnotenie všeobecnej flexibility počas života. Vždy by ste sa mali snažiť byť dostatočne flexibilní, aby ste sa dotkli vašich prstov bez ohľadu na vek.

Technika

Dotknite sa stojaceho prsta tak, že vaše chodidlá budú stáť v stojatej polohe okolo seba od šírky ramien. Držte prsty na nohách tak, ako keby boli pripevnené k párom lyží. Ohnite v páse a roztiahnite ruky smerom dole k prstom na nohách. Natiahnite čo najviac, až kým nepocítite napätie v chrbte nôh a dolnej časti chrbta. Držte túto polohu 10 až 30 sekúnd a opakujte pre dve až tri sady. Pred pokusom o statický úsek sa nezabudnite zohriať, aby ste predišli náhlym svalovým trhlinám. Vyvarujte sa strečingu až do bodu bolesti.

Hamstringy

Dotyk prsta sa zameriava predovšetkým na hamstringy. Pojem „hamstringy“ sa vzťahuje na štyri jednotlivé svaly umiestnené v zadnej časti nohy, medzi kolenom a zadkom. Škrečky sú zodpovedné za flexiu a rotáciu bedra a kolena. Zohrávajú kľúčovú úlohu v mnohých každodenných činnostiach a sú veľmi náchylné na napätie.

Erector Spinae

Dotykom na nohách stojacich na nohách sa tiež zvyšuje flexibilita v chrbtici erektora. „Erector spinae“ sa vzťahuje na štyri individuálne svaly, ktoré vedú po dĺžke chrbtice. Tieto svaly pomáhajú ohýbať a otáčať chrbticu a krk a zažiť vysoký stupeň krútenia a krútenia po celý deň. Napínajte erektorové chrbtice často, aby ste zmiernili napätie v chrbtici.

Variácie

Zatiaľ čo dotyk stojaceho prsta je prevládajúcim ťahom používaným na hodnotenie flexibility, môžete vykonať niekoľko variácií, ktoré môžu tiež pomôcť zlepšiť flexibilitu v ochromených a erektorových špenátoch. Sedadlá s prstami na špičke vám umožňujú izolovať jednu nohu naraz, aby sa zvýraznil dôraz na erektorovú špenu. Vykonajte toto cvičenie sedením na podložke, natiahnutím jednej nohy do strany a stočením jednej nohy dopredu tak, aby sa vaša päta nachádzala v blízkosti slabín. Natiahnite obe ruky k predĺženej nohe a pokúste sa dotknúť prstov na nohách.

Bočné dotyky prstov na nohách majú podobný účinok a môžu vám pomôcť, aby ste sa konečne dotýkali vašich prstov pomocou bežnej metódy státia. Vykonajte toto cvičenie za predpokladu, že budete mať široký postoj, s prstami na špičkách mierne von. Natiahnite obe ruky nabok a pokúste sa dotknúť obidvoch rúk. Držte túto pozíciu 10 až 30 sekúnd a opakujte s druhou nohou.