Recenzia

Celkové ponorné plavecké cvičenia

Celkové ponorné plavecké cvičenia


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Total Immersion je tréningová metodika používaná na učenie plavcov, ako zlepšiť ich výkonnosť tým, že sa učia, ako sa efektívne pohybovať po vode. Táto metóda využíva rôzne cvičenia, aby pomohla plavcovi vyvinúť lepší pocit pri pohybe vodou, ako aj zlepšiť rovnováhu a polohu tela. Total Immersion bol vyvinutý Terry Laughlinom, trénerom plávania v USA a víťazom piatich Majstrovstiev USA v otvorenej vode v USA.

Zadný zostatok

Vyváženie na chrbte vo vode vás naučí dôverovať tomu, že vaše telo je vo vode prirodzene vztýčené. Začnite valením na chrbát s rukami rovnými a pozdĺž vašich strán. Voda by mala byť na úrovni bokov okuliarov, aby ste mohli ľahko dýchať ústami a nosom. Na udržanie rovnováhy tela vo vode používajte jemný flutterový kop. Zamerajte sa na uvoľnené dýchanie a pomocou flutterového kopu vás pomaly posuňte cez jednu dĺžku bazéna.

Sweet Spot

Vŕtačka na sladké miesta vás naučí, ako nájsť prirodzenú rovnováhu tela pri plávaní na vašej strane. Počas predného zdvihu alebo plazenia otáčate trupom doľava alebo doprava, aby vaša tvár mohla vyčistiť vodu a nadýchnuť sa. Vrták začnite plávať na chrbte a pritom držte ruky po bokoch, otáčajte ho tak, aby ľavá strana tela od ramena po ruku bola mimo vody. Vaše ústa a nos by mali byť mimo vody, aby ste mohli pokračovať v dýchaní. Predstavte si, že sa opierate o rameno pod vodou, aby vaše boky a chodidlá boli vo vode ľahké. Jemným kopom sa posuniete po dĺžke bazénu. Opakujte vrták pre svoju pravú stranu.

Ryby

Vŕtačka na ryby je navrhnutá tak, aby zlepšila zarovnanie chrbtice s hlavou a krkom a poskytla vám pocit, ako by ste mali hlavu pri plávaní polohovať. Začnite v rovnakej polohe ako vŕtačka na sladké miesta a otočte si hlavu tak, aby bola vaša tvár pod vodou a aby váš nos smeroval k spodnej časti bazéna. Aj keď sa vaše ramená mierne otáčajú, snažte sa zostať bokom v rovnakej polohe tela ako vŕtačka na sladké škvrny. Držte ruky pri bokoch a vydýchnite nosom, keď hlavu otáčate späť do východiskovej polohy. Nadýchnite sa a opakujte rotáciu hlavy, až kým nebude nos nasmerovaný na spodok bazéna. Pri pohybe po celej dĺžke bazénu pracujte na každej strane.

Korčuľovanie

Cieľom cvičenia na korčuľovanie je vyvinúť cit pre predĺženie tela vo vode vytvorením dlhej línie od špičky prstov cez chrbticu až po špičky prstov na nohách. Začnite v rovnakej východiskovej polohe ako vŕtačka na sladké škvrny. Natiahnite rameno pod vodou tak, aby tvorilo priamu líniu so zvyškom tela. Vaša ruka by mala byť len centimeter pod hladinou vody. Udržujte svoje podvodné ucho pri ramene. Zaklopte si hlavu, aby ste rozbili hladinu vody a dýchali. Jemne kopnite dĺžku bazénu a potom opakujte pre druhú stranu.

Zdroje

  • Úplné ponorenie; Terry Laughlin
  • Karty s úplným ponorením do vŕtania: ľahké a ľahké; Terry Laughlin