Info

Aké sú výhody cvičenia na ležiacom bicykli?


Ležiace bicykle sú navrhnuté tak, aby ste sedeli nižšie k zemi s nohami pred vami, než aby ste sedeli s nohami pod vami. Práca na ležiacom ležiacom bicykli alebo jazda na ležiacom bicykli na ceste má podobné zdravotné výhody ako bežné bicykle. Poskytujú kardiovaskulárne cvičenie, pomáhajú sledovať vašu váhu a zvyšujú silu. Ležiaci majú tiež ďalšie výhody z lepšej bezpečnosti a väčšieho pohodlia a kladú menší dôraz na kolená a boky.

Kardiovaskulárne cvičenie

Kardiovaskulárne alebo aeróbne cvičenia využívajú veľké skupiny svalov, ako sú štvorhlavé svaly a svaly stehien a svaly zadku. Ležiaci cyklistika je forma kardiovaskulárneho cvičenia a môže pomôcť posilniť vaše srdce a pľúca a zlepšiť schopnosť vášho tela používať kyslík. Pravidelné kardiovaskulárne cvičenie môže pomôcť znížiť váš srdcový rytmus a krvný tlak a uľahčiť dýchanie. Skôr ako začnete s akýmkoľvek kardiovaskulárnym cvičením, vrátane odpočinku na bicykli, povedzte to svojmu lekárovi.

Zvýšená správa sily a hmotnosti

Cyklistika využíva veľké svaly na nohách, stehnách a zadku na budovanie štíhlejšej telesnej hmoty. Ležiace bicyklovanie tiež buduje silu v dolných končatinách a podľa článku uverejneného v roku 2007 v publikácii „Klinická biomechanika“ možno použiť na posilňovacie a rehabilitačné cvičenia na pomoc starším ľuďom pri obnove pohybov typu „stand-to-stand“ a „step-up“. Cyklistika tiež spaľuje kalórie, čo uľahčuje chudnutie a udržiavanie hmotnosti.

Bezpečnosť a pohodlie

Ležanie na bicykli je bezpečnejšie ako na stojato, pretože má väčšie sedadlo, opierku chrbta a nižšiu výšku. Podľa článku v článku „Klinická biomechanika“ je využitie ležiaceho bicykla výhodné pre svalový a kardiovaskulárny tréning v skupinách pacientov so zníženou pohyblivosťou. Väčšia poloha sedadla, operadla chrbta a polohovania sedadla je pohodlnejšia ako tradičné malé sedadlo bicykla so vzpriameným držaním tela.

Menej stresu na kolená a bedra

Ležiace cyklistika kladie menší dôraz na koleno a bedrá, takže to môže byť prospešné pre ľudí s artritídou. Podľa článku o WebMD ležiace bicykle zväčšujú uhol kolenného kĺbu, takže koleno a bedro sa pri každej rotácii príliš neohýbajú. To znamená, že ležiaci bicykel môže spôsobiť menšie bolesti bedier a kolien ako tradičné bicykle.