Recenzia

Rýchlosť bežeckého pásu za 5K


Zatiaľ čo niektorí bežci nechcú behať v tzv. „Dreadmill“ počas náročnejších mesiacov v roku, iní sa na ňu tešia ako na spôsob, ako si zacvičiť v interiéri, keď vietor fúka a deti potrebujú starostlivosť. Bez ohľadu na to, čo robíte na bežiacom páse, môžete ho trénovať na 5 K, dlho predtým, ako sa počasie zahreje. Kľúčom je zistiť vašu ideálnu rýchlosť a potom ju použiť na zvýšenie alebo zníženie vašej intenzity na základe vášho 5K tréningového plánu.

Načasovanie

Aby ste určili rýchlosť behu na bežiacom páse, musíte najprv stanoviť základnú líniu pre 5K. Ak ste v poslednom čase spustili 5 kB, poznamenajte si čas dokončenia v minútach a sekundách. Ak ste v poslednom čase - alebo niekedy - ešte nezačali bežať 5K pri svojej závodnej rýchlosti a čase sami, pomocou druhej ruky stopky alebo pravidelné hodinky. Ešte lepšie je, keď sa v priebehu niekoľkých ďalších 5 000 cyklov budete venovať priemernej dobe behu.

Výpočty

Po určení základnej línie pre 5K budete musieť určiť svoju závodnú rýchlosť. Vydeľte svoj priemerný čas závodu 3,1 - čo je dĺžka 5 000 km v kilometroch. Ak ste napríklad spustili posledných 5 000 v 27 minútach, vydelte 27 číslom 3,1, aby ste získali rýchlosť v kilometroch za hodinu približne 8,7 mph.

Nastavte bežecký pás

Keď už viete, aký je váš priemerný závodný čas v kilometroch za hodinu, môžete si nastaviť bežiaci pás na správnu rýchlosť. Ak ste už absolvovali preteky 5 000, je pravdepodobné, že budete pracovať na tom, aby ste porazili svoje osobné najlepšie - to znamená, že budete musieť urobiť nejaký tréning so zrýchleným tempom 5 000, ako ste to predtým robili. Pomocou príkladu 8,7 km / h nastavte bežiaci pás rýchlosťou 8 km / h a potom pokračujte v tomto tempe. Väčšina bežiacich pásov vám umožňuje nastaviť rýchlosť v kilometroch za hodinu a nastaviť celkový čas. Aj keď nemôžete držať krok rýchlejšie, skúste ho držať tak dlho, ako to pôjde.

Intenzita

Ak sa pozriete na školiace programy v časopisoch ako „Runner's World“ alebo Running Planet, zvyčajne to nezahŕňa beh 5K tempom 5K každý deň v týždni. Spravidla existujú dni odpočinku a dni ľahkého behu - ako aj dni intenzívneho tréningu. Jednou z výhod bežeckého trenažéra je to, že môžete pridať do tréningu na kopci alebo do intervalového tréningu iba stlačením tlačidla. Ak máte vážne problémy s tréningom na 5 K, zvážte spustenie tréningového programu, ktorý zahŕňa beh 5 míľ s 3 míľ raz za týždeň, rýchlu jazdu 5 Ks trikrát týždenne, 6 míľ alebo dlhšie jazdy raz za týždeň, a dva dni odpočinku alebo krížového tréningu. Znalosť tempa vášho závodu - ktoré ste si stanovili na začiatku - vám pomôže nastaviť správne tempo pre rôzne tréningové dni vo vašom programe.