Info

15 minútové cvičenie na spaľovanie tukov

15 minútové cvičenie na spaľovanie tukov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb by priemerný Američan mal dostať 20 minút cvičenia denne. Napriek tomu medzi prácou, rodinou a priateľmi je často ťažké nájsť čas. Za pouhých 15 minút denne môžete spaľovať tuk kombináciou kardiovaskulárnych a silových pohybov, ktoré môžete robiť kdekoľvek - nie je potrebné žiadne vybavenie.

Skákacie zdviháky

Kardiový štartér robí comeback. Tento pohyb s vysokou intenzitou zvýši váš srdcový rytmus a pôsobí celé vaše telo. Začnite rukami vedľa seba a nohami k sebe. Jediným pohybom zdvihnite ruky nad hlavu a skokte nohy od seba. V ďalšom pohybe vráťte ruky na bok a nohy držte pohromade. Dokončite jednu minútu skákacích zdvihákov.

Kľučky

Toto zložené cvičenie sa zameriava na vaše hrudník, plece, paže, brušné svaly, nohy a chrbtové svaly. Položte ruky na podlahu, mierne širšiu ako rameno a zatlačte dozadu, až kým sa nevyvažujete na nohách. Znižujte svoje telo, až kým lakte nedosiahnu 90 stupňov, aby vaše telo bolo rovné a silné. Pretlačte dlane a zdvihnite ho späť do východiskovej polohy. Na zníženie intenzity klesnite na kolená. Cvičenie zopakujte 10-krát.

Burpees

Hybrid skákania jack a push up, burpee je ďalšie cvičenie celého tela, ktoré sa zameriava na kardiovaskulárne a svalové sily. Začnite vstávať a potom klesnite na drep tým, že idete nohami širšími ako je vzdialenosť bokov a spadnete končatinu k podlahe. Položte obe ruky na podlahu, preskočte obidve nohy späť do vysokej polohy a stlačte obe nohy späť do svojich rúk, aby ste sa vrátili do drepu. Z drepu sa vráťte do stojacej polohy. Kompletné 10 burpees.

Výpady

Zahrejte si nohy a pracujte s najväčšou skupinou svalov vo vašom tele pomocou série pľúc. Postavte sa, aby vaše nohy boli bokom od seba, bokom a rukami na bokoch. Urobte veľký krok vpred pravou nohou, ohnite koleno a držte ho priamo nad členkom. Postavte ľavú nohu nahor, aby vyhovovala vašej pravici. Urobte veľký krok vpred ľavou nohou, ohnite koleno a držte ho priamo nad členkom. Postavte svoju pravú nohu nahor, aby ste sa dostali na ľavú stranu. Striedajte chodidlá, urobte 10 krokov vpred v jednom smere, otočte sa a urobte 10 krokov späť.

Vysoké kolená

Táto kombinácia kardiovaskulárneho a brušného tréningu je jednoduchá, ale účinná. Začnite joggingom na mieste a postupne zdvíhajte kolená smerom k hrudníku. Pohybujte sa čo najrýchlejšie a zdvíhajte kolená vyššie dve minúty. Prejdite jedenkrát až dvakrát celým cyklom a absolvovali ste celotelové cvičenie určené na zvýšenie kardiovaskulárneho zdravia, zvýšenie sily a spaľovanie tukov.