Info

Aké sú výhody praclíky?

Aké sú výhody praclíky?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zdravá strava by mala obsahovať niekoľko porcií zŕn každý deň. Americké ministerstvo poľnohospodárstva odporúča 7 uncí denne pre mužov a 6 uncí pre ženy. Praclíky sa započítavajú do vášho denného príjmu obilia a poskytujú niektoré dôležité živiny, pretože sú vyrobené z múky obohatenej o vitamíny a minerály. Obsahujú však aj veľa sodíka, čo znižuje ich výživovú hodnotu, preto by ste ich mali konzumovať s mierou.

Železo

Praclíky obsahujú železo, živinu nevyhnutnú pre zdravý obeh. Vaše telo používa železo na výrobu hemoglobínu a myoglobínu, proteínov, ktoré transportujú a ukladajú kyslík vo vašich tkanivách. Ak nespotrebujete dostatok železa, môže sa u vás objaviť anémia v dôsledku nedostatku funkčných červených krviniek schopných prenášať kyslík. Táto anémia negatívne ovplyvňuje kvalitu vášho života, spôsobuje slabosť a únavu. 2-uncové servírovanie praclíkov obsahuje 3 miligramy železa, čo predstavuje 17 percent dennej potreby železa u Ústavu medicíny a 38 percent u mužov.

Kyselina listová

Preclíky slúžia ako vynikajúci zdroj kyseliny listovej, tiež nazývanej vitamín B-9. Ústav medicíny stanovil 400 mikrogramov folátu denne ako odporúčané množstvo, aby sa zabránilo nedostatku, a každé dvojuncové podávanie praclíkov prispieva k dosiahnutiu tohto cieľa 105 mikrogramov. Rovnako ako železo, folát prispieva k funkcii červených krviniek a nedostatok folátu môže spôsobiť anémiu. Pomáha tiež metabolizovať aminokyseliny - zlúčeniny, ktoré vaše telo potrebuje na produkciu bielkovín - a nukleové kyseliny, stavebné kamene DNA.

Niacín

Dosiahnite praclíky ako dobrý zdroj niacínu, tiež nazývaného vitamín B-3. Niacín pomáha vašim bunkám vytvárať energiu, riadi chemické reakcie potrebné na trávenie a metabolizáciu tukov, bielkovín a uhľohydrátov z vašej stravy. Má tiež priaznivý vplyv na vaše kardiovaskulárne zdravie a pomáha znižovať hladiny škodlivého cholesterolu v krvi. 2-uncové podávanie preclíkov ponúka 2,9 miligramov niacínu, čo je 18% odporúčaného denného príjmu niacínu u mužov a 21% u žien, ako stanovil lekársky ústav.

Dôležité informácie

Aj napriek priaznivému obsahu živín môže konzumácia veľkého množstva praclíkov ohroziť vaše zdravie. Podľa Ústavu medicíny obsahuje každá 2-uncová porcia 718 miligramov sodíka, čo je takmer polovica dennej dávky sodíka. Ak pravidelne prekračujete dennú dávku sodíka, čelíte zvýšenému riziku chronického vysokého krvného tlaku, rizikovému faktoru srdcových a obličkových ochorení. Ak je to možné, rozhodnite sa pre praclíky so zníženým obsahom sodíka alebo nesolené, a sledujte veľkosť porcií, aby ste obmedzili príjem sodíka.Komentáre:

  1. Stok

    Absolútne s vami súhlasím. In it something is also to me it seems it is very good idea. Úplne s vami budem súhlasiť.Napíšte správu