Recenzia

Posilňujú Triceps Dips zosilnenie absencií?


Pretože máčanie tricepsov je zložené cvičenie, čo znamená, že zahŕňa pohyb vo viacerých kĺboch, je účinné pri posilňovaní množstva svalov. Počas cvičenia sa však neobjímajú brušné svaly. Namiesto toho je to pohyb svalov obklopujúcich vaše ramená a lakte, ktoré koordinujú pohyb. Ak hľadáte cvičenie na zníženie telesnej hmotnosti, ako je napríklad tricepsový ponor, ktorý pracuje s rovnakými svalmi, ale tiež rozvíjajú vaše brucho, môžete robiť kliešte s pevným uchopením.

Triceps Dips

Aby ste pochopili, ktoré svaly tricepsové dipy pôsobia, musíte vedieť, aké pohyby kĺbov sa vyskytujú počas cvičenia. Ak chcete ponoriť triceps, postavte sa medzi ponornú tyč so šírkou ramena a uchopte každú stranu rukami. Namontujte lištu tak, aby boli vaše ruky rovné a aby vaše chodidlá boli hore z podlahy. Ohnite lakte tak, aby sa vaše telo spustilo medzi rovnobežnými čiarami, až kým sa lakte neohnú na 90 stupňov, potom ich natiahnutím predĺžte, aby sa opakovanie opakovalo. Počas cvičenia sa vaše ramenné kĺby ohýbajú a lakte sa predlžujú.

Predĺženie lakte

Sval, ktorý je zodpovedný za predĺženie lakťa, je váš triceps brachii. Tricepsy sú umiestnené vzadu na horných ramenách. Považujú sa za primárny sval počas poklesov tricepsov, čo znamená, že zvládajú najväčšie percento záťaže. Tricepsy vznikajú vzadu na ramenách a stekajú po ramene a zasúvajú sa do lakťa.

Ramenná flexia

Sval, ktorý ohýba vaše plecia, je predný deltový sval - hlavný sval v ramene. Je rozdelená do troch častí vrátane prednej hlavy umiestnenej v prednej časti vašich ramien. Váš pectoralis major, ktorý je najväčším svalom v hrudníku, tiež prispieva k flexii ramien.

Brušnej

Brušný konečník, ktorý je hlavným svalom brucha, steká prednou časťou trupu z hrudnej kosti do panvy. Je zodpovedný za ohnutie chrbtice, čo znamená, že ohýba chrbticu vpred. Počas ponorenia tricepsu sa vaša brušná strana spolu s dolnými chrbtovými svalmi stávajú izometricky kontraktmi, aby udržali váš trup vzpriamený, keď sa spúšťate a tlačíte na paralelné tyče. Svaly spolupracujú, aby zabránili ohnutiu chrbtice smerom dopredu alebo dozadu. Toto zaťaženie vašej abs je však minimálne. Existujú aj iné cvičenia, ktoré sú efektívnejšie pri nábore svalu, vrátane klieští s blízkou priľnavosťou.

Zatváracie kliešte

Kliky s blízkym uchopením tiež zacieľujú vaše predné deltoidy a tricepsy. Zapojené sú však aj vaše brušné svaly, pretože sa počas výkonu cvičenia udržiavajú v trupe vzpriamene. Ruky položte na podlahu tak, aby boli priamo pod vašimi plecami a prsty smerovali dopredu. Postavte sa na ruky a prsty na nohách, aby ste si cez trup a nohy vytvorili priamu líniu. Ohnite lakte, aby sa vaše telo spustilo smerom k podlahe. Vaše lakte by mali zostať blízko vášho tela. Keď lakte dosiahnu 90 stupňov, roztiahnite ich, aby sa vrátili a opakovali.