Recenzia

Cvičebné bočné cvičenia flexora

Cvičebné bočné cvičenia flexoraWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kmeň vášho tela sa pohybuje cez chrbticu a súvisiace svaly. Cvičenia zamerané na posilnenie a postupné napínanie bočných svalov trupu môžu pomôcť zlepšiť pohyblivosť. Okrem toho zlepšenie tónu brušných svalov laterálne môže tiež zlepšiť športový výkon a znížiť riziko zranenia spôsobeného náhlymi pohybmi alebo neočakávaným skrútením trupu.

Kufr Deadlift

Cvičenie mŕtveho ťahu kuforu sa líši od tradičného mŕtveho ťahu, pretože váha sa zdvíha zo strán, nie spredu. Okrem toho je možné ľahšie vykonávať zdvíhacie závažia na každej strane v správnom tvare ako mŕtve ťahy vykonávané pomocou činky. Môžete tiež vykonať asymetrické zabrzdenie kufra pomocou jedného činky súčasne. To núti vaše bočné svaly na protiľahlej strane, aby pracovali tvrdšie, keď sa vrátite do stojacej polohy. Vykonajte mŕtvy ťah kufra s nohami šírky ramien od seba, ohýbajte sa na kolenách a zároveň udržujte svoj trup kolmo na zem.

Sediace strojové drvenie

Bočné vonkajšie šikmé svaly umiestnené na oboch stranách trupu sa používajú pri sedení v stroji. Stroj, ktorý sa zvyčajne nachádza v telocvičniach, vám tiež umožňuje nastaviť množstvo hmotnosti a tým aj odpor voči svalovým kmeňom. Cvičenie sa vykonáva sedením a nastavením podložky stroja tak, aby sedela oproti hrudníku. Pomocou svalov kmeňa sa posuňte vpred a zatlačte podložku proti hmotnosti alebo odporu, ktorý vyberiete. Cvičenie je možné vykonať aj krížením rúk pred hrudníkom s podložkou umiestnenou oproti predlaktím.

Bočné ohyby činky

Bočné ohyby činky sa zameriavajú na šikmé svaly, ktoré prechádzajú bočne po bokoch brucha. Toto cvičenie sa často používa na izoláciu svalov tesne nad boky a môže pomôcť posilniť vaše jadro. Držiac váženú činku v jednej ruke a stojaci s nohami šírkou ramien od seba, postupne sa posúvajte do štíhlej strany; nakloníte sa na stranu ruky, ktorá drží váhu. Venujte pozornosť udržiavaniu trupu a hlavy inline a ohýbajte sa iba v páse. Keď ste dokončili požadovaný počet opakovaní na jednej strane, položte hmotnosť do druhej ruky a opakujte cvičenie.

Saxon Bends

Pomenovaný pre Arthura Saxona, priekopníka v športe silového zdvíhania, je saský ohyb skôr čistým a trhavým pohybom ako regulovaný zdvih. Pomocou relatívne nízkej hmotnosti rúk ju zdvihnite jednou rukou nad hlavu. Pri zachovaní hmotnosti nad hlavou sa otáčajte v páse po oboch stranách. Saské ohnutie môžete dosiahnuť aj zdvihnutím činky nad hlavu a podobným ohnutím. V každom prípade je dôležité zamerať sa na to, aby ste chrbát boli rovné a kolená mierne ohnuté.