Recenzia

Za dve hodiny futbalového tréningu Koľko kalórií strácate?


Pokiaľ ide o spaľovanie kalórií, futbal je jednou z najlepších aktivít, ktoré si môžete vybrať, podľa štúdie uverejnenej v roku „Medicína a veda v športe a cvičení“ v roku 2011. Vďaka rýchlo sa rozpadajúcemu charakteru športu je vynikajúci interval- tréningové cvičenie. Futbalová prax bude znamenať viac prestojov ako počas hry, stále však nájdete veľa príležitostí na spaľovanie kalórií. Koľko spálených kalórií samozrejme závisí aj od toho, koľko vážite: Pri rovnakej činnosti vedľa seba budú ťažší ľudia spaľovať viac kalórií ako ľudia s miernejšou stavbou.

Prax zameraná na zručnosti

Cvičenie zamerané na zručnosti bude mať často prestávky. Môžete pracovať na svojich driblingových schopnostiach, streľbách na bránu alebo precvičovať hry alebo stratégiu. V takomto postupe bude veľa štartov a zastávok, na ktorých budete počúvať svojho trénera. Napriek tomu môže byť spaľovanie kalórií veľmi pôsobivé: Osoba, ktorá váži okolo 130 libier, spáli pri dvojhodinovej praxi asi 820 kalórií. 150 kilogramový atlét použije takmer 1 000 kalórií. Pre niekoho, kto váži 180 libier, je spaľovanie kalórií asi 1 140 a 205 libier môže očakávať, že odpracuje asi 1 300 kalórií.

Cvičenie kondicionovania

Keď v praxi budujete svoju výdrž, môžete počas skutočného zápasu pracovať tvrdšie, ako by ste mohli. Niekto, kto váži 130 libier, spáli asi 1 180 kalórií; 150 libier sa rovná asi 1 400 kalóriám; 180 libier bude spaľovať 1640 kalórií; a hráč s hmotnosťou 205 libier spotrebuje 1860 kalórií.

Ako vyťažiť maximum z praxe

Ak chcete dosiahnuť lepšie spaľovanie kalórií počas tréningu zameraného na zručnosti, skúste poskakovať na nohách alebo poskakovať mierne od nohy k nohe, keď tréner hovorí, aby vám udržal srdcový rytmus. A hľadajte viac príležitostí na beh a sprintu. Ak napríklad cvičíte strely na bránku, napríklad sprintu po svojich snímkach zbierajte loptu, alebo si urobte jogging v polovici poľa a späť skôr, ako urobíte ďalšiu strelu.

Nezrušte svoje spaľovanie kalórií

Ak nie ste na poli, dávajte pozor, aby ste si vybrali inteligentné výživové doplnky tým, že budete jesť veľa ovocia a zeleniny, celých zŕn a chudých bielkovín, ako je kurča alebo morčacie mäso. Vyvarujte sa vysoko kalorických dobrôt, ako sú cukríky. Iba jedna cukrová tyčinka kráľa môže pridať späť všetky kalórie, ktoré ste spálili počas cvičenia.

Zdroje