Recenzia

Najlepšie typy cvičenia na štíhle stehná a zadok


Veľká časť tvaru zadku a stehien je daná vrstvou tuku, ktorá ich zakrýva. Ak vás nadmerný tuk váži nadol, budete chcieť robiť cvičenia, ktoré pracujú s vašimi najväčšími svalovými skupinami. Spaľujú najviac kalórií, takže vyhodíte palce z celého tela vrátane zadku a stehien. Naštartujte sa stravou prírodných potravín s nízkym obsahom kalórií, ktoré sú bohaté na živiny, pretože na chudnutie budete musieť spotrebovať menej kalórií, ako spálite každý deň.

Plyometrics

Plyometrické cvičenia sú účinné na chudnutie nôh, pretože spaľujú viac kalórií ako bežné cvičenia zamerané na silový tréning. Je to preto, že zapájajú všetky svaly vo vašom tele naraz a vyzývajú vaše najväčšie svaly tým, že vyžadujú výbušnú silu. Aby ste mohli urobiť plyometrický skok do skoku, ohnite kolená do kolena pod kolenom v uhle 90 stupňov. Skočiť rovno hore tak vysoko, ako môžete, a pristáť v drepe. Skúste zastrčiť skoky, robiť skoky do skoku zo strany na stranu, a skákať z výpadu a pristátie s opačnou nohou vpredu. Urobte tri sady ôsmich opakovaní, skákanie tak vysoko, ako môžete zakaždým. Predtým, ako znova urobíte plyometriu, nechajte nohy najmenej 48 hodín na zotavenie.

Kardio s vysokou intenzitou intervalov

Vyberte si kardio činnosť, ako je beh alebo plávanie, a pridajte do nej intenzívne intervaly, keď idete stabilným tempom. Každých niekoľko minút zvyšujte svoju intenzitu až na 75 až 95 percent svojej maximálnej srdcovej frekvencie počas približne 30 až 90 sekúnd, potom sa vráťte k pôvodnému tempu. Spálite viac kalórií za kratší čas a budete spaľovať viac kalórií z 24-hodinového zvýšenia metabolizmu po tréningu. Vytrvalostné kardio pri stálom tempe môže váš kardiovaskulárny systém pôsobiť na úkor straty svalov. Intervalové tréningy s vysokou intenzitou vám však pomáhajú udržiavať a budovať svalovú hmotu a zároveň stráca tuk.

Zdvíhať závažia

Ak chcete spáliť viac kalórií, ako schudnúť, zamerajte sa na vypracovanie najväčších svalových skupín tela, pretože spaľujú najviac kalórií. Budovaním týchto látok získate viac svalovej hmoty rýchlejšie, takže môžete zvýšiť svoj metabolizmus a spáliť viac kalórií dokonca aj v pokoji. Držte činky alebo činku, aby ste zvýšili váhu svojich drepov, výpadov a mŕtvych ťahov, ktoré sú veľkými spaľovačmi tukov a staviteľmi svalov. So strojovými závažiami v telocvični urobte stehennú kučeru, predĺženie nôh a stlačenie nôh pre tenší zadok a stehná.

Športové

Beh je najväčší spaľovač kalórií, takže vás môže najrýchlejšie zoštíhliť a tiež funguje vaše nohy a zadok. Zahrňte ďalšie športy a aktivity, ktoré vám pomôžu napnúť vaše svaly a udržať si srandu. Tenisky, basketbal, vlajkový futbal a racquetball sú veľké kalórie. Ak nie ste konkurenčným typom, podľa Mayo Clinic zábavné aktivity, ako sú korčuľovanie a kolieskové korčuľovanie, spália približne rovnaký počet kalórií ako tieto športy. Môžete tiež vyskúšať fitnes v telocvični. Hodinová aerobiková trieda s vysokým dopadom spaľuje asi 530 kalórií pre niekoho s hmotnosťou 160 libier. Box je náročná trieda, ktorá spaľuje veľa kalórií a posilňuje všetky vaše svaly.