Recenzia

Najlepšie typy sedení

Najlepšie typy sedeníWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sedadlá sú cvičením s nízkym dopadom, ktoré pomáhajú posilňovať rôzne svaly. Podľa časopisu Fitness Magazine sú najobľúbenejším typom stretnutí súhrny Pilates. Toto cvičenie je o 30 percent efektívnejšie pri posilňovaní brušných svalov ako sedenie v kolenách. Ak je však vaším cieľom posilnenie svalov brucha, hlavy, krku a ramien, Americká rada pre cvičenie navrhuje, že sedenie v kolenách je najlepšie. Pred začatím nových cvičení sa poraďte s lekárom.

Súhrny pilates

Vedci na univerzite Auburn University študovali kumuláciu pilates a zistili, že sú najlepšími sit-upmi pre oblasť šiestich balení, alebo pre svaly brucha rekta. Zhrnutie zapája viac svalov ako tradičné chrumky. Ak sa chcete zrolovať, ľahnite si na chrbát s nohami k sebe a naplocho na zem. Zdvihnite ruky priamo nad hlavu. Zložte ruky dopredu a pomaly zdvihnite svoje plecia a hornú časť chrbta z podlahy, pričom siahajte po prsty na nohách. Pomaly sa vráťte do pôvodnej polohy.

Drví

Sedadlá (alebo drtí) ohnuté na koleno sú zamerané na vaše priečne svaly brucha a rekta brucha (známe tiež ako ab). Výhodou sú tiež šikmé svaly, ktoré stabilizujú iné súbory svalov. Ak chcete robiť drví, ležte na chrbte s nohami položenými na podlahe a kolenami ohnutými nahor a spolu. Dajte si ruky za hlavu lakťami na podlahe. Použite svoje brušné svaly na zdvihnutie ramien a hornej časti chrbta zo zeme, priviesť kolená k lakťom a držať túto polohu niekoľko sekúnd. Zložte chrbát a plecia pomaly späť k rohoži.

Sit-Ups

Pravidelné sedenia sú najužitočnejšie, ak máte bolesti chrbta a potrebujete posilniť základné a chrbtové svaly. Ak chcete vykonávať pravidelné sedenie, ležte rovno na chrbte s nohami natiahnutými von a rukami zaťatými za hlavou. Použite svaly brucha a jadra na zdvihnutie ramien, hornej a dolnej časti chrbta zo zeme, aby ste mali lakte čo najbližšie k kolenám. Pomaly sa vráťte do pôvodnej polohy.

Stabilizačná lopta

Ak máte pri bolestiach chrbta, sedeniach alebo zvinutí pretrvávajúce bolesti chrbta, zvážte použitie stabilizačnej gule. Sedadlá všetkých typov sa spoliehajú na použitie bedrových flexorových svalov, ktoré sa pripevňujú k dolnej časti chrbta. Ak sú tieto svaly nadmerne používané, môže dôjsť k bolesti chrbta. Ak vykonávate sedenie na stabilizačnej guli, lopta umožňuje prirodzené zakrivenie chrbtice a pomáha relaxovať svaly flexor bedra. Lopta tiež poskytuje pohodlnejší povrch pre vašu chrbticu ako tvrdá podlaha alebo dokonca cvičebná podložka.