Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Bodový systém v tenise je jednoduchý a jednoduchý, terminológia však nie je. Keď pochopíte, čo jednotlivé výrazy znamenajú - napríklad, že slovo „love” “je rovné nule, nebudete mať problém udržať skóre akéhokoľvek tenisového zápasu.

Krok 1

Dajte hráčovi, ktorý vyhrá prvý bod, skóre 15 € v prvej hre. Ak hráč v zápase vyhrá dva body, získa skóre 30 € a ak získa tretí bod, jeho skóre stúpne na 40 USD. Napríklad, ak jeden hráč získa tri z prvých štyroch bodov v hre, vedie skóre 40 až 15, skôr ako 3 až 1.

Krok 2

Udeľte hráčovi víťazstvo v hre, ak dosiahne štyri body, za predpokladu, že vedie najmenej dvoma bodmi. Napríklad, ak hráč vedie 40 až 15 a získa ďalší bod, potom vyhrá hru. Ak však jej súper získa dva po sebe idúce body, aby dosiahol skóre 40 až 40, hra pokračuje, kým jeden hráč nezíska dvojbodový náskok.

Krok 3

Vyhlásiť hru za „Vylúčiť“, ak je skóre viazané na 40 až 40. Hráč, ktorý vyhrá ďalší bod, bude vyhlásený za výhodu. Ak hráč, ktorý má výhodu, vyhrá nasledujúci bod, vyhrá hru. Ak súper vyhrá ďalší bod, hra sa vráti, aby zostala. Hra pokračuje, kým hráč s výhodou nevyhrá ďalší bod.

Krok 4

Udeľte hráčovi, ktorý vyhrá počiatočnú hru, vedenie 1: 0 v hrách v rámci prvého setu. Konkurenčný tenis sa zvyčajne hrá ako najlepší zápas dvoch z troch setov - to znamená, že prvý hráč, ktorý vyhrá dve sady, vyhrá zápas, aj keď niektoré zápasy sa hrajú ako najlepšie tri z piatich sád.

Krok 5

Pokračujte v počítaní počtu hier, ktoré každý hráč vyhrá v sade. Prvý hráč, ktorý vyhral šesť zápasov, vyhráva set, ak vyhrá o dva zápasy. Ak je skóre 5 až 5, súťažiaci hrajú ďalšie dve hry. Ak jeden hráč vyhrá obe hry, vyhrá súpravu skóre 7 až 5. Ak každý hráč vyhrá jednu hru, súprava zvyčajne ide do hry tiebreaker.

Krok 6

Skóre tiebreaker jeden bod po druhom. Hovorí sa, že prvý hráč, ktorý získa bod, vedie 1: 0, nie 15, ktorý miluje. Prvý hráč, ktorý získa sedem bodov, s víťazným náskokom najmenej dva body, vyhrá strelec a set. Ak je útočník viazaný na 6 až 6, pokračuje, až kým jeden hráč nevedie o dva body.

Krok 7

Udeľte hráčovi, ktorý vyhrá prvý set, vedenie 1: 0 v sadách. Prvý hráč, ktorý vyhral dve sady v zápase s tromi sadami - alebo tri sady v zápase s piatimi sadami - je vyhlásený za víťaza zápasu. Na víťazstvo v zápase nepotrebujete dvojnásobnú víťaznú maržu.

Tip

• Niektoré turnaje nepoužívajú systém tiebreaker. V týchto prípadoch, keď je sada zviazaná na 6 až 6, hra pokračuje, kým jeden hráč nevlastní dvojzápasové vedenie.