Recenzia

Ako používať čínske cvičebné lopty


Čínske cvičebné lopty pomáhajú budovať svaly v rukách a predlaktiach a predpokladá sa, že zmierňujú stres a zlepšujú zameranie. Gule sú navrhnuté tak, aby vyvíjali tlak na reflexné body na ruke, čo je tiež technika používaná v akupresúrnej a akupunktúrnej terapii. Nazývajú sa tiež Baodingové lopty a Čínske stresové lopty. Zvyčajne sa vyrábajú z kovu alebo kameňa a sú dodávané v rôznych veľkostiach, takže keď ste pripravení, môžete zvýšiť intenzitu cvičenia.

Krok 1

Vyberte si malú množinu dvoch čínskych cvičebných gúľ, ktoré sa majú začať, napríklad s priemerom 35 milimetrov alebo 40 milimetrov. Po zvládnutí niektorých cvičení môžete použiť väčšiu súpravu na zvýšenie obtiažnosti pohybov.

Krok 2

Vložte jednu loptičku do dlane jednej ruky. Položte ruku okolo lopty a otáčajte ju pomocou končekov prstov. Cvičte tak, že držíte ruku v rôznych uhloch, kým nenájdete ten, ktorý umožňuje loptičku voľne sa otáčať bez toho, aby spadol. Keď guľu ľahko otočíte jedným smerom, prepnite smer otáčania. Pomáha to zvyšovať obratnosť vašich prstov. Opakujte cvičenia druhou rukou.

Krok 3

Stále držte jednu loptu v ruke. Položte palec na jednu stranu lopty tak, aby lopta jemne spočívala na vnútornej krivke palca. Zatlačte špičku ukazováka na guličku, aby ste ju držali stabilne. Zdvihnite ukazovák a vymeňte ho prostredným prstom. Rýchlo vymieňajte prsty, aby nedošlo k pádu lopty. Pokračujte ďalšími dvoma prstami a potom postup opakujte v opačnom poradí - začnite ružičkou a prejdite k ukazováčiku. Opakujte to druhou rukou. Cieľom tohto cvičenia je pohybovať sa medzi prstami čo najrýchlejšie, bez toho, aby došlo k pádu lopty.

Krok 4

Po zvládnutí techník jedného lopty držte dve lopty v ruke. Jeden držte pod prstenom prsta a ružencom a druhý palcom, ukazovákom a prostrednými prstami. Guličky otáčajte okolo ruky prstami. Guľôčkovým prstom a ružičkou posúvajte guľu smerom k palcu prstom a posúvajte ju palcom od palca po ukazovák a prostredné prsty. Pomocou týchto prstov pritlačte guľôčku k prstenníku a ružičke, keď ju uvoľnia smerom k palcu. Tento pohyb vyžaduje prax, ale pôsobí na vaše predlaktie a svaly rúk. V ideálnom prípade by ste mali mať dostatočnú kontrolu nad tým, že sa lopty počas rotácie nedotýkajú. Zvýšením obtiažnosti zmeňte smer otáčania. Potom môžete zväčšiť veľkosť gúľ alebo pridať tretiu guľu pre väčšiu intenzitu. Zopakujte všetky cvičenia s druhou rukou a rozvíjajte ich rovnako.

Tip

  • Niektoré lopty sú ťažšie ako iné, takže pri cvičení buďte opatrní. Vždy noste topánky a cvičte na koberci, aby ste predišli zraneniu nôh alebo podlahy a cvičných guličiek pri páde.