Recenzia

Pomáha vám vitamín C odbúravať tuky v žalúdku?


Obezita je jednou z najničivejších epidémií v Spojených štátoch. Nadváha súvisí s vážnymi zdravotnými problémami vrátane srdcových chorôb, vysokého krvného tlaku, cukrovky a mozgovej príhody. Nedávno bol vitamín C spojený s nižšími hladinami tukov, najmä v žalúdku a bruchu. Pochopenie úlohy, ktorú hrá vitamín C pri znižovaní obsahu žalúdka, vám pomôže lepšie naplánovať svoju výživu.

Žalúdočný tuk

Tuk žalúdka alebo brušný tuk je tukové tkanivo okolo alebo vo vnútri brušnej dutiny. Tuk v žalúdku sa dá rozdeliť do dvoch kategórií v závislosti od miesta. Prvá je povrchnejšia a je tesne pod kožou. Druhý je okolo orgánov v bruchu, vrátane čriev a pečene, a nazýva sa viscerálny tuk. Viscerálny tuk je užšie spojený s vážnymi zdravotnými následkami, ako sú srdcové choroby, mozgová porážka a rakovina prsníka a hrubého čreva. Nadmerný tuk v žalúdku môže spôsobiť uvoľnenie nadbytočných hormónov, ktoré môžu zvýšiť krvný tlak, zmeniť hladinu cholesterolu a znížiť používanie inzulínu. Zníženie obsahu žalúdka znižuje riziko týchto problémov.

Vitamín C a žalúdočný tuk

Adekvátny vitamín C je nevyhnutný pre správny metabolizmus tukov. Nízka hladina vitamínu C je spojená so zvýšenou hmotnosťou a vyšším meraním pása, píše EurekAlert. Pacienti s nízkym obsahom vitamínu C majú tendenciu mať viac žalúdočného tuku napriek celkovému chudnutiu.

Vitamín C je potrebný na produkciu molekúl používaných pri oxidácii alebo metabolizme tukového tkaniva. Bez dostatočného množstva vitamínu C vaše telo nedokáže použiť uložený tuk. Vaše telo stále produkuje tukové tkanivo na energiu, ale nedokáže ho použiť. To spôsobuje nahromadenie tuku, najmä v oblasti brucha.

Vitamín C a cvičenie

Neadekvátny vitamín C vedie k zníženiu spotreby tukov počas cvičenia, podľa Nutritional Metabolism.” Aj keď podstupuje namáhavú činnosť, telo nie je schopné metabolizovať tuk bez vitamínu C. To môže vysvetľovať, prečo niektorí ľudia nestrácajú na váhe napriek pravidelným Cvičenie: Títo ľudia môžu mať nedostatok vitamínu C. Pri dostatočnom množstve vitamínu C by ste však pri cvičení mohli zvýšiť svoj potenciál na spaľovanie tukov až o 400 percent.

Analýza

Podľa časopisu Journal of the American College of Nutrition Vitamín C zlepšuje odbúravanie tukov približne o 30 percent. Dvadsať percent dospelých v USA nemá dostatok vitamínu C, a preto je náchylné na spaľovanie tukov. Získaním primeraných hladín vitamínu C však môžete výrazne zvýšiť svoje šance na stratu tuku v žalúdku.

Fakty o vitamíne C.

Vitamín C je vo vode rozpustný vitamín vo väčšine druhov ovocia a zeleniny. Ako vo vode rozpustný vitamín sa C neukladá v tele a nadbytok sa vylučuje močom. To znamená, že potrebujete vitamín C denne.

Vaše telo používa vitamín C na opravu poškodených tkanív a na začatie rastu kože, šliach, kostí, zubov a krvných ciev. Vitamín C je tiež antioxidant a môže hrať úlohu pri prevencii rakoviny, srdcových chorôb a artritídy, poznamenáva MedlinePlus.