Info

Aké sú prínosy lososových karé?

Aké sú prínosy lososových karé?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ryby si zaslúžia dobrú povesť, pokiaľ ide o výživovú hodnotu - nielenže poskytujú dostatok základných živín, ktoré potrebujete, aby fungovali, ale tiež znižujú riziko chronických chorôb. V skutočnosti, konzumácia iba 6 uncí rýb každý týždeň znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb o viac ako jednu tretinu, informuje Harvardská škola verejného zdravia. Lososové placky vyrobené zmiešaním mletého lososa s inými prísadami ponúkajú množstvo zdravotných výhod.

Základné výživové informácie

Každá základná placka z lososa - vyrobená z 2 uncí lososa, 1/2 unce strúhanky chleba, jednej štvrtiny vajíčka a potom zapečená bez použitia pridaného tuku - obsahuje 169 kalórií a poskytuje 8 percent odporúčaného denného množstva. kalorický príjem, založený na 2 000 kalóriách. Slúži ako dobrý zdroj bielkovín pri 17 gramoch na porciu a poskytuje aminokyseliny, ktoré vaše telo potrebuje na udržanie imunitného systému a podporu rozvoja tkanív. Lososové placky tiež poskytujú značné množstvo uhľohydrátov a tukov - 10 a 6 gramov na porciu.

Mastné kyseliny omega-3

Lososové placičky zvyšujú príjem omega-3 mastných kyselín, ktoré prospievajú vášmu kardiovaskulárnemu zdraviu. Omega-3 mastné kyseliny znižujú krvný tlak, znižujú hladinu cholesterolu v krvi a zlepšujú funkciu krvných ciev. Taktiež spomaľujú progresiu aterosklerózy - kardiovaskulárneho ochorenia spôsobeného nahromadením tukových plakov v tepnách. Omega-3 mastné kyseliny nachádzajúce sa v lososoch tiež prispievajú k fungovaniu mozgu a môžu hrať úlohu pri znižovaní rizika Alzheimerovej choroby. Každá lososová placka obsahuje 0,7 gramu omega-3 mastných kyselín.

Vitamíny D a B-12

Zapojte do svojho jedálnička z lososa ako zdroj vitamínov, najmä vitamínov D a B-12. Vitamín D pomáha telu spracovať vápnik a výsledkom je, že dostatok vitamínu D podporuje zdravie kostí. Podporuje tiež váš imunitný systém a vedie dozrievanie buniek. Vitamín B-12 hrá úlohu v raste červených krviniek a tiež podporuje pokračujúcu funkciu nervového systému. Každá lososová placka vám ponúka 487 medzinárodných jednotiek vitamínu D - 83 percent odporúčaného denného príjmu - ako aj 3,2 mikrogramov vitamínu B-12 alebo váš odporúčaný denný príjem, ako je stanovené Ústavom medicíny.

Tipy na poskytovanie

Vytvorte si vlastné domáce placky z lososa, aby ste si zabezpečili ich výživovú hodnotu, pretože predbalené a mrazené odrody môžu obsahovať pridaný sodík alebo tuk. Experimentujte s pridaním zeleniny do domácich koláčikov; strúhaná mrkva, zeler alebo cibuľa pridávajú do jedla príchuť a nutričnú hodnotu. Pridajte omrvinky z celozrnného chleba, aby ste zvýšili príjem celého zrna. Nepoužívajte nezdravé korenie na ochutenie lososových placiek. Napríklad namiesto toho, aby ste ich naplnili mastnou tatárskou omáčkou, pripravte si svoju vlastnú citrónovú kôporkovú omáčku doma kombináciou beztukového gréckeho jogurtu, čerstvej citrónovej šťavy, citrónovej kôry a nakrájanej čerstvej kôpry, alebo jednoducho doplňte svoje placičky s horúcou omáčkou ako nízka- kalórie možnosť.