Recenzia

Objemová strava Stravovanie


Volumetrická strava je založená na myšlienke, že je ľahšie schudnúť tým, že jete viac potravín s nízkym obsahom kalórií a vysokým obsahom namiesto jednoduchého obmedzovania potravín s vyšším obsahom kalórií. Volumetrická strava, ktorú vyvinula na začiatku roku 2000 Barbara Rollsová, profesorka výživy na Penn State University, rozdeľuje všetky potraviny do štyroch kategórií. Dieterom sa dáva pokyn, aby jedli v maximálnej možnej miere z kategórie 1, ktorá zahŕňa nízkokalorické potraviny bohaté na vodu, ako sú napríklad produkty bez škrobu, polievky a odtučnené mlieko. Potraviny kategórie 4, ktoré pozostávajú z vysoko kalorických výrobkov, ako je čokoláda, olej a maslo, by mali byť obmedzené, ale nie sú zakázané. Kľúčom k strave, hovorí Rolls, je nahradiť toľko potravín kategórie 3 a 4 v denných jedlách potravinami kategórie 1 a 2.

Raňajky

Možno ste sa nezvykli na myšlienku jesť zeleninu pri raňajkách, ale jedným z cieľov úspešného jedálenského plánu od Volumetrics Diet je pridať zeleninu do čo najväčšieho počtu jedál, aby sa znížil obsah kalórií a zároveň ste si sami dali značné jedlo jesť. Odporúča sa tiež jesť veľa ovocia a celých zŕn, ktoré sú súčasťou kategórie 2. Typické raňajky na objemovej strave môžu zahŕňať zeleninovú frittu s celozrnným toastom a netučným mliekom alebo ovsenú múčku a ovocie.

Obed

Bežnou stratégiou Volumetrics Diet je začať jedlo ako obed tak, že najprv zjete nízkokalorickú polievku na báze vývaru bohatú na položky kategórie 1 alebo 2, napríklad fazuľu alebo zeleninu. Tým Rolls hovorí, že budete menej často prejedať. Vo svojej brožúre „The Ultimate Volumetrics Diet“ (Konečná volumetrická strava) hovorí Rolls, že keď dala polievku pre testované subjekty ako prvý kurz pri obede, skonzumovala o 20 percent menej. Odporúčame obedovú polievku, sendvič a ovocie alebo fazuľovú polievku, celozrnnú rožku a ovocie.

Večera

Ďalšou stratégiou, ktorú Rolls odporúča zvýšiť celkový objem jedla a zároveň znížiť príjem kalórií, je začať jedlo, ako je večera so šalátom, ktorý obsahuje veľa miešanej zeleniny, ovocia alebo surovej alebo tepelne upravenej zeleniny a nízkokalorický dresing. Dieterom sa odporúča, aby si vždy, keď je to možné, vybrali zdroje rýb, hydiny alebo rastlín, ako sú tofu, a aby pridali viac zeleniny do jedál, ako sú cestoviny alebo pizza. Počas volumetrickej stravy môžete mať na večeru špenátový šalát s ovocím, rybami, dusenou zeleninou a hnedou ryžou. Ďalšou možnosťou môže byť steakový šalát s celozrnnou tortilou.

Snacks

Na Volumetrics Diet sa odporúča snacking, pokiaľ siahnete po potravinách, ktoré vám pomôžu cítiť sa nasycene bez pridávania príliš veľkého množstva kalórií. Rolls hovorí, že najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je vybrať občerstvenie, ktoré obsahuje veľa vzduchu, napríklad popcorn popcorn ochutený korením alebo nafúknuté ryžové cereálie s netučným mliekom. Podľa jej prieskumu Rolls hovorí, že ľudia budú jesť menej občerstvenia, ak budú obsahovať viac vzduchu, ale stále sa budú cítiť spokojní kvôli vysokému objemu.