Recenzia

Ako chôdza zbaví brušného tuku


Zbavenie brušného tuku vyžaduje kardiovaskulárne cvičenie, ako je chôdza. Aj keď počas cvičenia neexistuje spôsob, ako zacieľovať tuk na brucho, chôdza na chudnutie spaľuje tuk v celom tele vrátane oblasti žalúdka. V kombinácii s nízkokalorickou diétou vám chôdza môže pomôcť stratiť palce a tónovať vaše svaly, aby sa vaše brucho sploštilo.

Výhody chôdze

Kardiovaskulárne cvičenie, ako napríklad svižná chôdza, vám do svalov prúdi viac krvi, aby priviedli kyslík, ktorý potrebujú na výkon. Váš obehový systém tak bude fungovať pri maximálnej účinnosti, čo pomáha znižovať krvný tlak. Podporuje chudnutie celého tela spaľovaním kalórií a budovaním svalov; čím viac svalov máte, tým rýchlejšie spaľujete tuk. Na rozdiel od drahého členstva v telocvični je chôdza bezplatná a ponúka rôzne možnosti intenzity. Ak začínate, vždy sa opýtajte svojho lekára na svoje cvičebné plány.

Spaľovanie kalórií

Chôdza je iba časťou bitky o stratu tuku. Ak chcete schudnúť, musíte jesť nízkokalorickú vyváženú stravu, ktorá obsahuje celé zrná, nízkotučné mliečne výrobky, chudé mäso a veľa ovocia a zeleniny. Spálením viac kalórií, ako konzumujete, je trik, ako schudnúť v bruchu a na celom tele, takže cvičenie a strava musia spolupracovať, aby stratili tuky.

Ako to funguje

Chôdza vám okrem spaľovania tukov pomáha pri tónovaní brušných svalov, aby vaše brucho vyzeralo menšie a pevnejšie. Vaše svaly žalúdka pomáhajú stabilizovať panvu a chrbát pri chôdzi, takže pracujú s každým krokom, ktorý podniknete. Musíte spáliť 3 500 kalórií viac, ako konzumujete, aby ste stratili libru, a 160 kilogramov, ktorí kráčajú miernym tempom - 2 km / h - môžete spáliť 204 kalórií za hodinu.

Modifikácie

Ak pre vás nestačí 204 kalórií za hodinu, zvýšite spaľovanie kalórií za rovnaké množstvo času rýchlejšie kráčaním; rýchlosťou 3,5 km / h spálite 314 kalórií. Ak sa vydáte na kopcovitú cestu, nielen to, že vaše telo bude pracovať tvrdšie, čo spaľuje kalórie rýchlejšie, ale tiež pomáha tónovať brušné svaly zmenou uhla, ktorý zdvíhate nohy. Môže tiež pomôcť intervalové školenie; robte vysoké kolenné výťahy alebo si choďte po dobu 30 sekúnd, potom pravidelne svižne choďte dve minúty a potom opakujte. Prechádzka po niekoľkých schodoch tiež môže zvýšiť intenzitu chôdze a výťahy na kolenách pomáhajú tónovať brušné svaly.

Zdroje