Recenzia

Znižuje chôdza chôdza?

Znižuje chôdza chôdza?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak hľadáte mierny cvičebný program na chudnutie, zvážte chôdzu. Jednou z mnohých výhod chôdze je jej schopnosť znižovať chuť do jedla. Pravidelný cvičebný program, ako je chôdza, spolu so znížením kalórií, je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako schudnúť a udržať ho mimo dosahu.

Chôdza ako potláča chuť do jedla

Štúdia z univerzity Brigham Young University ukázala, že cvičenie a najmä chôdza môžu mať účinky na zníženie chuti do jedla. Táto štúdia, uverejnená v októbri 2012 s názvom „Medicína a veda v športe a cvičení“, zistila, že subjekty produkovali zníženú mozgovú reakciu na obrázky potravín v deň, ktorý vykonávali, v porovnaní so dňom bez cvičenia. Cvičenie, 45 minút svižnej chôdze, sa uskutočnilo ráno a považovalo sa za mierne až intenzívne.

Chôdza znižuje krvný tlak

Podľa Dr. Barryho A. Franklina môže každý deň tridsaťminútová svižná chôdza vykonávaná nepretržite po dobu dvoch mesiacov znížiť váš krvný tlak o päť až sedem bodov. Váš krvný tlak sa považuje za vysoký, ak prekročí 140/90; vaším cieľom by malo byť 120/80. Ak však máte vysoký krvný tlak, varuje, že pred chôdzou v zime by ste mali dostať povolenie od lekára, pretože chladné počasie môže zúžiť krvné cievy a spôsobiť zvýšenie krvného tlaku. Pre týchto ľudí navrhuje v zimných mesiacoch chodiť po bežiacom páse.

Ďalšie výhody chôdze

Podľa Dr. Mehmeta Oz chôdza má vysokú mieru poddajnosti. Tí, ktorí chodia, majú tendenciu držať sa svojich cvičebných postupov dlhšie v porovnaní s tými, ktorí robia iné druhy cvičebných postupov. Pri diéte má veľký význam pomalý a stabilný úbytok hmotnosti, vďaka čomu je dlhodobý cvičebný program cenným nástrojom. Je pre vás lepšie schudnúť a nechať ho na váhe, namiesto toho, aby ste schudli, len aby ste ho opäť získali. Chôdza je efektívny spôsob, ako udržať chudnutie.

Iné látky potlačujúce chuť do jedla

Pre väčšinu ľudí je potrebné schudnúť, ako aj dobrý cvičebný program, aby ste schudli. Okrem znižovania kalórií a chôdze môže jedenie určitých potravín tiež pomôcť znížiť vašu chuť do jedla. Podľa časopisu „Tvar“ majú mandle, jablká, vajcia, ovsené vločky, losos, zeleninová polievka a horká čokoláda schopnosť potlačenia chuti do jedla. Pitie vody, káva, zelený čaj a zeleninová šťava môžu tiež pomôcť obmedziť vašu chuť k jedlu. Medzi koreniny považované za látky znižujúce chuť do jedla patria zázvor a kajenský korenie.