Recenzia

Pomáha Chôdza skutočne schudnúť na zadku a stehnách?


Na zadku a stehnách môžete skutočne schudnúť pri chôdzi, ale nielen pri chôdzi sem a tam z poštovej schránky. Ak máte v úmysle schudnúť prísne z chôdze, musíte sa držať programu alebo rutiny. Ak budete pokračovať v programe, môžete si udržať váhu, ktorú stratíte. Zamerajte sa na chôdzu päť až šesťkrát týždenne, 30 minút na sedenie.

Prechádzka do kopca

Chôdza po plochom teréne nebude pre zadok veľmi prospešná. Ak chcete tónovať svoje klzáky, musíte ísť hore po svahu alebo hore po kopcoch. Ak bývate na neuveriteľne rovnom mieste, nájdite schody, ktoré budete musieť ísť hore. Vaše zadok a nohy jednoducho pracujú, keď idú do kopca. Podľa Julie Valentourovej z Americkej rady pre cvičenie v časopise Fitness môže táto jednoduchá zmena vašej chôdze viesť k spáleniu spálených kalórií o 64 percent.

Zvážte svoje tempo

Pokojná prechádzka po vašej záhrade vám pravdepodobne neprinesie žiadne kardio výhody, ktoré potrebujete schudnúť kdekoľvek na tele. Podľa časopisu Fitness musíte byť v cvičebnej zóne intenzity moderácie, aby ste spálili kalórie. To je zvyčajne niekde medzi tempom 3 a 4,5 míľ za hodinu. Zistite, ako rýchlo kráčate načasovaním, ako dlho vám trvá prejdenie míle. Ak to trvá 20 minút, idete 3 míle za hodinu; 17 alebo 18 minút, idete 3,5 míľ za hodinu; 15 minút, idete 4 míle za hodinu; 12 alebo 13 minút, idete 4,5 míľ za hodinu.

Intervalové školenie

Vykonajte intervalový tréning mimo alebo na bežiacom páse. Táto výkonná metóda cvičenia zlepšuje schopnosť tela spaľovať tuk, podľa článku New York Times. Dobrá dĺžka intervalu je päť minút. Napríklad kráčajte vo vysokej intenzite buď chôdzou rýchlejšie, ako obvykle, alebo chôdzou do svahu po dobu 30 sekúnd, po ktorej nasledujú 4 1/2 minúty chôdze obvyklým tempom v rovnom teréne. Ďalším päťminútovým intervalom by mohli byť dve minúty chôdze bežným tempom, dve minúty vysokej intenzity a jedna minúta pravidelného tempa. V pokročilejšom intervale by vysoká intenzita trvala dlhšie ako doba odpočinku.

Mix In Cvičenie

Kombinácia cvičenia s chôdzou vám môže pomôcť schudnúť konkrétne v zadku a stehnách. Jedno cvičenie, ktoré pracuje s vašimi štvorkolkami a klzákmi, vyzerá trochu ako to, čo by postava na náčrte Monty Python „Silly Walksв“ urobila. Zdvíhajte svoje ľavé koleno tak vysoko, ako je to možné, zatiaľ čo stúpate na špičkách pravej nohy. Súčasne ohnite pravý lakť smerom k ľavému kolenu. Podržte jednu sekundu. Udržujte spätné strany.

Zdroje