Recenzia

Je vodná aerobik dobrá na všestranné tonizovanie tela?


Vodný aerobik nie je len pre seniorov alebo pre zranenia, ako si niektorí myslia. Vodný aerobik je účinný pri tónovaní celého tela. A pretože to zvyšuje srdcovú frekvenciu pri niektorom závažnom spaľovaní kalórií - až 600 kalórií za hodinu, podľa Mayo Clinic - vodný aerobik pomôže eliminovať telesný tuk a odhalí tieto tónované svaly.

Celková odolnosť

Keď ste ponorení do bazéna až po hruď, voda poskytuje vašim svalom odpor zo všetkých strán. V knihe z roku 2007 „Fantastic Water Workouts“, Marybeth Pappas Baun porovnávala cvičenie, ktoré môžete získať vo vode, s pozemným silovým tréningom na zvýšenie svalového tonusu, a upozorňuje na to, že na súši, ak nemáte silu znižovať ťažkosti Hmotnosť bezpečne, môžete utrpieť zranenia tým, že odoláva gravitačným silám. Voda je však hustejšia ako vzduch a poskytuje rovnaký odpor zo všetkých smerov, nielen z gravitačného ťahu nadol. Toto pôsobí vaše svaly na oboch stranách kĺbov súčasne, a to nielen znižovaním pravdepodobnosti zranenia, ale tiež budovaním vyváženej, dokonca aj svalovej sily.

Príklady cvičení

V triede vodného aerobiku môžete začať s cvičením, ako sú objatia, golfové hojdačky a tricepsové kickbacky. Počas týchto cvičení sa sústreďte na tlačenie a ťahanie rúk cez vodu s vysokým hrudníkom, aby ste efektívne pracovali so svojimi rukami. Ak chcete tónovať svoje prsné svaly, zamerajte sa na stlačenie vašich prsných svalov počas pohybov, ktoré napodobňujú tlač na hrudi. Keď vytiahnete ruky od seba vo vode a stlačíte lopatky k sebe, chrbát zafarbí z opačného pohybu. Vaše nohy získajú tréning, keď vykonávate chôdzu, beh alebo beh na lyžiach - pohyb, pri ktorom si nožnice nožnicové striedate ľavú nohu vpred a pravú nohu dozadu, potom pravú nohu vpred a ľavú nohu dozadu , udržujte kolená rovno, ale nie zamknuté. Úsilie, ktoré vynakladáte na to, aby ste si pri vykonávaní chôdze, behu a behu na lyžiach udržali svoje uši, ramená a boky zarovnané, si vynúti vaše základné svaly.

Zariadenie

Niekedy použitie vecí, ako sú penové vody a gumené rukavice, zvýši odolnosť vody. Vodné rezance sú ďalšou užitočnou položkou pre triedu vodného aerobiku. Váš inštruktor vás napríklad môže požiadať, aby ste nohou posúvali rezance do spodnej časti bazéna a nechali ste sa na nich vyrovnať obidvoma nohami, zatiaľ čo ruky použijete pri pádlovaní, aby vám pomohli vyrovnať sa pri pohybe vpred.

Dôvody tónovania vo vode

Celotelové tónovanie z odolnosti voči vode je len jednou z výhod vodného aerobiku. Cvičenia, ktoré zvyčajne predstavujú výzvu na súši, sa vo vode ľahšie vykonávajú. Je to vztlak, ktorý dodáva tento prvok ľahkosti. Keď je väčšina vášho tela ponorená do vody, nebudete cítiť búšiaci vplyv, ktorý by ste na zem pri cvičeniach, ako sú výpady, skoky a kopy, pocítili. A keď ste vo vode, má to nepretržitý chladiaci účinok, ktorý zabráni prehriatiu vášho tela počas intenzívneho cvičenia s aerobikom na vode.