Info

Výhody situps pre kardiovaskulárne vytrvalosť


Vaše srdce je najdôležitejším svalom vo vašom tele, hovorí American Heart Association, a pravidelné cvičenie ho môže posilniť rovnako ako vaše ostatné svaly. A rovnako ako vaše ostatné svaly sa prispôsobia vyššej úrovni práce, tak aj vaše srdce. Mierna až intenzívna fyzická aktivita, ktorá zahŕňa aeróbne činnosti, ako sú chôdza a beh, ako aj cvičenia, ako sú napríklad sedenia, zvýši váš srdcový rytmus, čo je znakom toho, ako tvrdo srdce pracuje. Čím silnejšie je vaše srdce, tým lepšie je vaše kardiovaskulárne vytrvalosť, čo je mierou toho, ako dobre vaše srdce a pľúca zásobujú vaše svaly a orgány kyslíkom.

Tepová frekvencia 101

Keď ste v pokoji, vaše srdce pracuje dosť tvrdo, aby poslalo krv na udržanie základných životných funkcií, ako je napríklad dýchanie. Toto sa nazýva pokojová srdcová frekvencia. Vaše srdce má tiež maximum, a tak rýchlo dokáže bezpečne poraziť. Ak chcete odhadnúť svoju maximálnu srdcovú frekvenciu, odčítajte svoj vek od čísla 220, hovorí American Heart Association. Niekde medzi pokojovým a maximálnym srdcovým rytmom je vaša cieľová zóna srdcového rytmu, ktorá je ideálnym rozsahom pre vašu aeróbnu aktivitu. Zvýšenie srdcového rytmu do tejto cieľovej zóny - medzi 50 a 85 percentami vášho maximálneho srdcového rytmu - pomôže vášmu srdcu vyťažiť maximum z jeho cvičenia.

Ako na to

Maximalizujete výhody zahrnutia sedení do cvičebného programu, čím presnejšie vykonáte cvičenie. Začnite ležať na chrbte a ohýbajte kolená pod uhlom 90 stupňov. Nohy držte vždy pevne na zemi. Položte ruky za krk alebo hlavu alebo cez hrudník. Ruky môžete držať pri bokoch, hoci táto pozícia nemusí fungovať pre každého. Teraz pomaly stočte svoje telo nahor a pritiahnite hrudník čo najbližšie k kolenám. Nezadržujte chrbát priamo pri výstupe alebo zostupe. Čím pomalšie vstávate a vraciate sa do ležiacej polohy, tým ťažšie je vaše srdce, pľúca a brušné svaly. Vydýchnite námahou, keď zdvíhate, a nadýchnite sa, keď sa vrátite do východiskovej polohy.

Výhody sedenia

Sedenie by nemalo byť ľahké, pretože tvrdo pracujete na väčšine brušných svalov. Podľa Americkej asociácie srdcov (Heart Heart Association) tiež od svojho srdca žiadate, aby vám pumpovalo viac krvi a kyslíka do tela, aby podporilo vašu činnosť. Čím dlhšie začleňujete sedenie do svojej rutiny, tým viac si zvyknete cvičiť vaše srdce a pľúca. A sedenie nie sú prospešné len pre orgány tela; čím presnejšie je sedenie, tým lepšie bude zacieľovať a posilňovať brušné svaly.

Mysli na to

Bez ohľadu na to, aký typ situpu robíte - a existuje veľa variácií - budete pracovať - ​​a táto práca môže pomôcť posilniť vaše srdce. Dokonca aj pridanie niekoľkých sád 15 až 30 sedení na tréning raz alebo dvakrát týždenne zvýši vaše zdravie srdca. Ale nepreháňajte to, hovorí Gerald Fletcher, M. D., kardiológ a profesor na Mayo Clinic College of Medicine v Jacksonville na Floride, pretože prekročenie cieľovej srdcovej frekvencie môže viesť k srdcovým problémom. • Ak nemôžete viesť konverzáciu, môže to byť príliš veľa