Recenzia

Vodné cvičenie pre abs

Vodné cvičenie pre abs


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Voda poskytuje účinné prostredie na posilnenie brušných svalov. Zlepšením držania tela a znížením bolesti chrbta pri tónovaní jadra v plytkej vode. Vezmite si cvičenie do hĺbky, aby ste získali základné výhody, medzi ktoré patrí ďalšia stabilita kufra. Na zemi máte gravitáciu tlačiacu dole na svoje telo na podporu brušných pohybov. Vo vode pochádza stabilita od toho, ako si stiahnete svoje jadro.

Brušnej

Vaše brušné svaly sa zmluvne vykonávajú na cvičení vodných jadier. Najhlbšou vrstvou brušného svalového tkaniva je priečna brušná dutina, ktorá sa nachádza okolo vnútornej strany brušnej dutiny. TA sa chová podobne ako korzet a pri kontrakcii vyrovnáva brucho. Vonkajšia vrstva svalového tkaniva je rectus abdominis. RA je najlepšie známy pre svoj „washboard“ vzhľad a leží na prednej časti trupu medzi hrudnou klietkou a bokmi. Na oboch stranách brucha máte pár šikmých svalov. Vnútorné a vonkajšie šikmé strany sa stiahnu, keď sa ohnete na stranu alebo otočíte kufor.

Povrchné

Postavte sa v plytkej vode s nohami na dne bazéna. Plytká hladina vody je medzi krkom a bokmi. Začnite krútením hornej časti tela tak, že budete mať nohy širšie ako ramená, s kolenami a prstami smerujúcimi do strán. Ohnite ruky do uhlov 90 stupňov a lakte položte v blízkosti bokov s rukami do strán. Rozviňte prsty a otvorte ruky. Zmršťujte žalúdok potiahnutím pupka smerom k vašej chrbtici. Vydýchnite a otočte trup a ruky doprava. Otočte sa, pokiaľ je to možné, bez otáčania bokov. Nadýchnite sa a vráťte sa do centra. Opakujte zákrut doľava. Začnite s dvoma sadami ôsmich zvratov na každú stranu, aby ste posilnili svoj konečník abdominis a vaše šikmy.

Hlboký

Reverzný zvlnenie zameriava vaše svaly rectus abdominis zdola nahor. Budete potrebovať niečo, čo vám pomôže vznášať sa v hlbokej vode, napríklad flotačný pás alebo rezanec umiestnený za chrbtom a pod pažami. Začnite vo zvislej polohe s nohami visiacimi pod vami. Zmršťujte si žalúdok, potom si mierne kolená ohnite. Vydýchnite a kolená zdvihnite smerom k hrudníku. Nadýchnite sa a vráťte nohy do východiskovej polohy. Dokončite dve až štyri sady ôsmich opakovaní.

Rezance

Rezance z bazénov poskytujú väčšiu odolnosť pre vaše hlavné spevňujúce pohyby. V plytkej vode postavte nohy bokom od seba. Pravou rukou držte uprostred rezance. Narovnajte pravú ruku na bok tak, aby dlaň smerovala k bedru. Vydýchnite a ohnite doprava, keď tlačíte nadol na rezance. Premýšľajte o skrátení vzdialenosti medzi rebrami a pravým bedrom, keď sa vaše šikmé kontrakty stávajú. Nadýchnite sa a vráťte sa. Vyplňte osem až desať postranných ohybov vpravo a rovnaké množstvo vľavo.

Brušná kríza

Brušná kríza vo vode je podobná zemskej kríze. Umiestnite stred rezance cez hornú časť chrbta a konce pod ruky. Ľahnite si tvárou nahor s roztiahnutými nohami a nohami mimo vody. Vydýchnite, ohnite kolená a pritiahnite kolená k hrudníku. Tento pohyb sa kontraktuje z brucha. Nadýchnite sa, vyrovnajte si nohy a vráťte sa do východiskovej polohy. Dokončite dve až štyri sady ôsmich opakovaní.