Recenzia

Najlepší spôsob, ako môže žena schudnúť

Najlepší spôsob, ako môže žena schudnúťWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tuk poskytuje ženám evolučnú a reprodukčnú výhodu, ale mimo primitívnych spoločností lovcov a zberačov nie je tuk výhodný. Zvýšenie hmotnosti zvyšuje riziko žien pri chronických ochoreniach a predčasnej úmrtnosti. Pretože ženy sú geneticky naprogramované tak, aby priberali na váhe ľahšie ako muži, musia ženy v čoraz viac sedavej spoločnosti tvrdo pracovať, aby schudli.

Hormóny a zloženie tela

Ženy bývajú menej svalnaté a majú vyššie percento telesného tuku ako muži. Toto je zhoršené menopauzou, po ktorej mnohé ženy strácajú svalovú hmotu a získavajú tuk. Začína sa tým začarovaný cyklus zvyšovania telesného tuku, znižovania záťaže a vysokého rizika metabolického syndrómu. Riešením je zvýšenie cvičenia a zníženie príjmu kalórií.

Silový tréning

Vykonanie cvičenia odporu najmenej dva alebo tri dni v týždni zvráti pokles svalovej hmoty súvisiaci s vekom. Program silového tréningu by mal pôsobiť na všetky hlavné svalové skupiny v smere ťahania aj ťahania. Odporové cvičenia musia zdôrazňovať svaly, aby boli efektívne. Vyberte nastavenia hmotnosti alebo odporu, ktoré vám umožnia vykonávať cvičenie nie viac ako 15-krát; ak dokážete pohodlne dokončiť 15 opakovaní, nepracujete dostatočne tvrdo. Nerobte si starosti so získaním obrovských svalov mužských kulturistov, pretože to vyžaduje mužské hormóny.

Cardio

Spaľovanie tukov a zlepšenie kardiovaskulárneho zdravia dodržiavaním odporúčaní Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb - týždenné minimálne 150 minút kardiogramov strednej intenzity alebo 75 minút kardiogramov vysokej intenzity týždenne. Napríklad, ak robíte silový tréning v utorok a štvrtok, absolvovanie svižnej polhodinovej chôdze alebo jazdy na bicykli v zostávajúce dni v týždni by zodpovedalo odporúčaniam CDC.

Výživa

Počet denných kalórií, ktoré ministerstvo poľnohospodárstva USA odporúča pre ženy, dosahuje maximum 2 000 medzi 19 a 30 rokmi a potom klesá na 1 800 medzi 31 a 50 a 1 600 pre ženy nad 50 rokov. Ak chcete schudnúť, zjedzte 250 až 500 kalórií denne, ako je odporúčané množstvo údržby. Neznižujte kalórie na menej ako 1 200 denne alebo môžete stratiť svalovú hmotu alebo vynechať základné živiny.