Info

Aké sú výhody loptičiek stability v škole?

Aké sú výhody loptičiek stability v škole?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Stabilizačné lopty, ktoré sú časťami cvičebných zariadení, ktoré sa často nachádzajú vo fitness centrách a domácich telocvičniach, sa bežne používajú ako nástroj na posilňovanie svalovej aktivity. Tieto gumové gule odolné proti roztrhnutiu sa používajú ako alternatíva pre stoličky v triedach základných a stredných škôl po celej krajine. Medzi výhody použitia stabilizačných guličiek v škole patrí zvýšenie mentálneho zamerania a zlepšenie fyzickej sily.

Ohnisko

Deti, ktoré namiesto tradičných stoličiek sedia na guľkách stability, majú zvýšenú pozornosť a schopnosť venovať pozornosť svojim lekciám. To je vidieť najmä u detí, ktoré majú poruchu pozornosti s hyperaktivitou, podľa výskumu uverejneného v "The American Journal of Occupational Therapy." Deti s ADHD často vykazujú kratšie rozpätie pozornosti, ako je obvyklé, a časté fidgeting. Posedenie na ples umožňuje študentom určitý pohyb, keď sa učia. Mierne úpravy tela potrebné na vyváženie lopty sú prirodzené a nenarušujúce a poskytujú výstup pre nadmernú energiu.

Produktivita

Zvýšené zameranie a pohyb, ktorý poskytujú stabilné lopty v škole, môžu viesť k vyššej produktivite. Podľa štúdie AJOT účastníci, ktorí sedeli na terapeutických plesoch namiesto stoličiek v triede, vykazovali počas jazykového umenia vyššiu produktivitu slov ako tí, ktorí sedeli na riadnych sedadlách. Ann Stockbridge z maineskej nadácie pre vzdelávanie Kennebunks a Arundel vysvetľuje, že „aktívne sedenie“ na guľkách stability stimuluje mozog a môže tiež zlepšovať pamäť.

Jadrová sila

Posadenie priamo na stabilizačnú guľu si vyžaduje dobrú rovnováhu a venovať stálu pozornosť polohe vášho tela. Svaly, ktoré sa aktivujú pri sedení na guli, sú silnejšie a prispievajú k zvýšeniu sily jadra. Kľúčová sila u detí je rovnako dôležitá ako u dospelých. Silné jadro chráni pred zranením a môže zvýšiť výdrž. Deti, ktoré sa zúčastňujú silového tréningu, môžu mať nižšie riziko vzniku chronických chorôb neskôr v živote, ako je vysoký krvný tlak a obezita.

Bezpečnosť

Bezpečnosť má v škole mimoriadny význam. Terapeutické lopty určené na použitie v triede by mali byť vybavené stabilizátormi proti prevráteniu, aby sa znížilo riziko pádu. Študenti sa musia naučiť správne držať aj pri sedení na plese. Musia sa posadiť priamo na loptu s nohami rovno na zemi. Menší pohyb a kývanie je prijateľné, nadmerné poskakovanie však môže byť pre ostatných nebezpečné a rušivé.