Recenzia

Najlepšie spôsoby, ako vylepšiť drobné telo


Ak ste drobná žena - ktorá stojí na 5 stôp 4 palce alebo menej - pravdepodobne ste v určitom okamihu zažili frustráciu v chudnutí. Kým základné princípy chudnutia a telesnej zdatnosti zostávajú rovnaké pre ženy všetkých veľkostí, drobné ženy čelia ďalším výzvam z dôvodu ich malej postavy. Začlenením niekoľkých tipov týkajúcich sa určitej veľkosti do vašej diéty a fitness procedúry sa môžete dostať na cestu k lepšiemu telu.

Zamerajte sa na silový tréning

Podľa Jima Karasa, autorky Petite Advantage Diet, by mali drobné ženy obmedziť aeróbne cvičenie a radšej zvoliť silový tréning. Karas vysvetľuje, že aeróbne cvičenie zvyšuje chuť do jedla, čo môže spôsobiť, že sa drobné ženy po tréningu preplnia, čo vedie k nárastu hmotnosti namiesto chudnutia. Intervalový silový tréningový program, ktorý zlepšuje držanie tela, zameriava sa na základné svaly a má rovnaké kalorické výdavky ako aeróbne cvičenie, odporúča spoločnosť Karas na dosiahnutie maximálneho účinku. Ak nemáte prístup do telocvične, kliky a drepy sú efektívne cvičenia pre drobné ženy, ktoré sa zameriavajú na svaly v hornej aj dolnej časti tela.

Limit „dobrých“ tukov

Karas vysvetľuje, že mnoho žien preceňuje zdravé potraviny vrátane olivového oleja a avokáda. Aj keď tieto potraviny môžu byť súčasťou zdravej výživy, majú vysoký obsah kalórií, čo môže byť kontraproduktívne na chudnutie. Namiesto toho spoločnosť Karas odporúča na podporu sýtosti chudé bielkovinové zdroje a zeleninu, ktoré obsahujú veľké množstvo vody a vlákniny.

Zmeňte svoje časti

Výskum podporuje tvrdenie, že ženy, ktoré jedia raňajky, vážia menej. Aby sa čo najviac využili výhody, spoločnosť Karas odporúča jesť raňajky s obsahom kalórií s obsahom bielkovín a vlákniny od 300 do 400 kalórií. Vyvážte svoju dennú spotrebu kalórií jedlom menšieho obeda. Karas tvrdí, že cyklistika s kalóriami, ktorá zahŕňa jedenie 1 100 kalórií počas dvoch dní a 1 600 kalórií každý tretí deň, je pre drobné ženy efektívnym spôsobom, ako udržať celkovú nízku spotrebu kalórií a zároveň predchádzať úskaliam s nízkou metabolickou aktivitou, ktoré sa môžu vyskytnúť pri obmedzení kalórií.

Zabrániť hormonálne hroty

Keď sa cítite stresovaní, môžete zažiť prudký nárast chuti do jedla, ku ktorej dochádza v dôsledku hormonálnych zmien. U drobných žien môžu mať tieto hormonálne zmeny škodlivejší vplyv na hmotnosť. Karas odporúča spať v noci sedem až osem hodín spánku a každý deň vykonáva 10 minút hlbokých dýchacích cvičení, aby pomohla udržať stresové hormóny na uzde.