Recenzia

Ako pracovať s Bicepsom a nie s predlaktím

Ako pracovať s Bicepsom a nie s predlaktímWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Biceps je svalová skupina v tvare lopty umiestnená na prednej časti humeru alebo kosti hornej časti paže. Bicepsy tvoria dve hlavy: vonkajšia dlhá hlava a vnútorná krátka hlava. Obidve hlavy slúžia na ohýbanie lakťa, takže predlaktie sa ťahá nahor. Obidve hlavy tiež slúžia na potlačenie predlaktia a otáčania predlaktia tak, aby dlaň ruky smerovala dopredu. Tretím pohybom, na ktorom sa biceps zúčastňuje, je ohnutie ramien, ktoré zdvíha ruku dohora. Pri tréningu bicepsov, najmä pri ťažkých hmotnostiach, sa pracujú aj svaly predlaktia. Úpravou cvičení však môžete predlaktia z pohybu do istej miery vytiahnuť.

Použite ručne ovládanú rukoväť

Pri cvičení krútenia bicepsov by ste mali používať skryté priľnutie, ak chcete maximalizovať zapojenie bicepsov a minimalizovať používanie iných svalov, ako je napríklad brachioradialis. Tento sval sa považuje za sval predlaktia a pomáha pri flexii lakťa. Ak je predlaktie v neutrálnej polohe, takže dlaň smeruje k boku tela, je brachioradialis primárnym ťahúňom počas krútenia bicepsom. Ak je však predlaktie v polohe ležiacej na chrbte, pôsobenie brachioradialis je minimalizované a bicepsy pôsobia ako primárny pohyb.

Udržujte polohu supinovaného predlaktia

Pri krútení bicepsov je príliš časté meniť supináciu predlaktia na pronáciu počas výstrednej alebo zostupnej časti krútenia. Táto výslovnosť odstráni časť pracovného zaťaženia z bicepsu a umiestni ju na brachioradialis predlaktia. Aby ste tomu predišli, musíte držať predlaktie v zakrivenej polohe počas skrútenia bicepsov, či už ide o fázu nahor alebo nadol.

Použite otvorenú rukoväť

Ďalšou technikou, ktorú môžete použiť na minimalizáciu postihnutia predlaktia prostredníctvom zmeny priľnavosti, je využitie priľnavosti na rukách. Uvoľňuje to svaly predlaktia, takže sa nezúčastňujú vykonávania cvičenia kučeravosti bicepsov. Táto technika sa odporúča iba pre cvičenia na krútenie bicepsov, ktoré sa vykonávajú z bezpečnostných dôvodov na stroji. Ak sa pokúsite použiť priľnavosť na otvorenom ramene pri používaní voľnej váhy, ako je napríklad činka, je veľmi pravdepodobné, že činka prevráti ruku.

Použite zdvíhacie popruhy

Pri pohybe krútenia bicepsov s ťažkými váhami sú vaše svaly predlaktia zapojené viac ako pri použití ľahších závaží. Je to kvôli dodatočným ťažkostiam pri uchopení použitého zariadenia. Na zmiernenie tohto stavu a tým zníženie zapojenia predlaktia môžete použiť zdvíhacie popruhy.