Recenzia

Ako cvičiť uzol v bokoch


Dlhá pracovná doba, stres alebo ťažké cvičenie môžu viesť k myofasciálnemu spúšťaciemu bodu alebo uzlu v bedrových svaloch. Svalové vlákna sa zhlukujú a vytvárajú tieto uzly a bolesť, ktorá ich sprevádza. Aj keď deň v kúpeľoch s masážnym terapeutom je jedným zo spôsobov, ako tieto uzly vypracovať, existujú pohodlnejšie a lacnejšie spôsoby liečby uzlov v bokoch doma.

Krok 1

Na svalové uzol položte vlhké teplo, ktoré vám pomôže uvoľniť svalové vlákna. Ak nemáte tepelné balenie, navlhčite malý uterák teplou vodou. Vytiahnite vodu a položte teplý uterák na svalový uzol. Zdroj tepla nechajte na mieste 20 minút.

Krok 2

Vykonajte uvoľnenie flexusu bedra pre uzly umiestnené na prednej časti bokov. Ľahnite si na podlahu s penovým valčekom umiestneným pod bedrovými flexormi - vaše stehno a panvu - na strane s uzlom. Podoprite hornú časť tela rukami alebo predlaktiami na podlahe. Pomaly prevracajte svoje telo dopredu a dozadu a vyvíjajte tlak na bedrové svaly. Keď dosiahnete uzol, zostaňte na tomto mieste a nasmerujte pohyby valca na masáž svalov. Pokračujte v posúvaní po dobu 60 až 90 sekúnd.

Krok 3

Ľahnite si na bok s penovým valčekom pod vonkajším stehnom, aby ste zacielili svalové uzly v tejto oblasti bedra. Natiahnite nohy rovno a podopierajte hornú časť tela natiahnutými rukami a rukami umiestnenými pred vami. Pomaly prevracajte svoje telo cez valec od bedra dole po koleno. Zastavte, keď narazíte na svalový uzol a vyvíjajte priamy tlak. Pokračujte vo valcovaní po dobu 60 až 90 sekúnd.

Tipy

  • Pravidelné napínanie penového valca zvyšuje pružnosť svalov a krvný obeh. Vykonávanie protahovacích cvičení dva až tri dni v týždni pomáha znižovať svalové napätie.