Recenzia

Zastaví vás práca v pestovaní?

Zastaví vás práca v pestovaní?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zdravé cvičenie môže zlepšiť kardiovaskulárnu kondíciu, svalovú silu a celkové zdravie a môže dokonca zabrániť depresii a úzkosti, podľa amerických centier pre kontrolu a prevenciu chorôb. Pravidelné cvičebné postupy neovplyvnia rast - a môžu dokonca zabrániť stavom, ktoré spôsobujú, že sa ľudia zmenšujú, ako je napríklad osteoporóza -, ale nadmerné cvičenie, najmä v kombinácii s obmedzujúcou stravou, môže narušiť rast.

Obmedzené stravovanie

Výživa je životne dôležitá pre rast, a keď telo nedostane dostatočnú výživu, môže spomaliť rast av extrémnych prípadoch dokonca zničiť svaly a orgány. Športy, ktoré kladú veľký dôraz na dosiahnutie štíhlej postavy, preto s najväčšou pravdepodobnosťou ukrývajú rast, najmä ak sa účastníci zapájajú do diéty s nárazom. Športovci, ktorí majú záujem schudnúť, by mali obmedziť chudnutie na 1 až 2 libry za týždeň a zabezpečiť, aby dostali dostatok chudých bielkovín, ovocia a zeleniny.

Nadmerné cvičenie

Deti a dospievajúci by mali dostať 60 minút kardiovaskulárneho cvičenia každý deň a silový tréning najmenej tri dni v týždni, v súlade s článkom z roku 2011 uverejneným v recenzii „Sports Medicine & Artroscopy Review“. Športovci, ktorí výrazne prekračujú tieto odporúčania, však môžu zažiť zakrpatený rast, najmä ak ich denné kalorické výdavky výrazne prevyšujú ich denný príjem kalórií. Ak športovci utrpia opakované zranenia, ako sú zlomené kosti, môže to ovplyvniť ich rast, ak k poraneniu dôjde pozdĺž rastovej platne, a pokračovanie vo výkone pri zranení môže zvýšiť závažnosť zranenia.

Pozitívne účinky na rast

Aj keď nezdravé cvičebné návyky môžu u detí a adolescentov brzdiť rast, pri starnutí vám môže tiež zabrániť cvičenie. Napríklad štúdia z roku 2010 uverejnená v časopise „Bone“ zistila, že zvýšenie hustoty kostí v detstve a dospievaní môže znížiť riziko zlomenín a osteoporózy v neskoršom živote. Osteoporóza môže spôsobiť, že sa ľudia zmrštia a vyvinú sklonené držanie tela. Cvičenie počas dospievania je podľa štúdie jedným zo spôsobov, ako zvýšiť hustotu kostí.

Riskantné športy

Každý športovec v akomkoľvek športe môže utrpieť zranenia alebo prijať tréningový postup, ktorý mu bráni v raste, ale niektoré športy sú rizikovejšie ako iné. Článok z roku 2010 uverejnený v knihe „Anál z Newyorskej akadémie vied“ poukazuje na to, že gymnastika je obzvlášť riskantná. Športy, ktoré podporujú veľmi obmedzujúcu stravu, ako je balet a krasokorčuľovanie, a športy, ktoré si vyžadujú, aby účastníci pred začiatkom súťaže rýchlo schudli, ako napríklad zápas, tiež pravdepodobne bránia rastu.