Recenzia

Pomáha cvičenie dvakrát denne rýchlejšie schudnúť?

Pomáha cvičenie dvakrát denne rýchlejšie schudnúť?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ako rýchlo dokážete schudnúť, záleží na tom, ako ste disciplinovaní pri rozhodovaní o výžive a ako ste agresívni pri tréningu. Vykonávanie dvoch tréningov denne spôsobí, že schudnete rýchlejšie, pretože každý deň spaľujete viac kalórií. Aj keď môžete byť motivovaní skočiť do dvoch dní, pri zostavovaní harmonogramu cvičenia je potrebné pamätať na niektoré veci.

Chudnutie

Ak chcete schudnúť, musíte spáliť 3 500 kalórií viac, ako konzumujete. Tento kalorický deficit vytvárate každý deň trošku obmedzením príjmu kalórií rozhodnutím o zdravom stravovaní a pití a zvyšovaním spálených kalórií pravidelným cvičením. Americká rada pre cvičenie odporúča, aby ste pracovali na strate 1 až 2 libier týždenne, čo by si vyžadovalo vytvorenie 3 500 až 7 000 kalórií za sedem dní.

Spálené kalórie

Aby vaše palivo poháňalo vaše pracovné tkanivá a orgány, vaše telo spaľuje kalórie stále. Keď však cvičíte, vaše telo spotrebuje podstatne väčší počet kalórií, pretože musí zodpovedať za zvýšenú pracovnú rýchlosť vášho svalového a kardiovaskulárneho systému. Kardio aktivity ako jogging a tréningy s intervalovým tréningom sú účinné pri spaľovaní veľkého množstva kalórií v krátkom čase. Ak budete robiť dva tréningy denne, významne sa zvýši počet kalórií, ktoré v ten deň spálite, čo následne ovplyvní kalorický deficit potrebný na chudnutie.

Miera chudnutia

Koľko kalórií spálite počas každého tréningu, bude závisieť od niekoľkých faktorov, vrátane toho, aký typ činnosti vykonávate, ako intenzívne a dlho pracujete a vašej vlastnej telesnej hmotnosti. Podľa Americkej rady pre cvičenie spáli 180 kilogramová osoba spálenie asi 9,7 kalórií za minútu chôdze. Pokiaľ konzumuje primeraný počet kalórií, ak by mal každý deň robiť jednu 30-minútovú chôdzu, spaľoval by každý deň 291 kalórií, a tak každých 12 dní schudol. Keby mal tento človek chodiť 30 minút dvakrát denne, spaľoval by každý deň 582 kalórií, a tak každých šesť dní schudol.

Čo je potrebné zvážiť

Ak pracujete častejšie, pomôžeme vám rýchlejšie znížiť percento telesného tuku, riskujete pretrénovanie. K pretrénovaniu dochádza, keď nedáte svojmu telu odpočinok, ktorý potrebujete na zotavenie z množstva stresu, ktorý naň kladiete pri tréningu. Keď sa to stane, vaše výsledky sa ustália, budete sa cítiť unavení a za určitých okolností môžete začať priberať na váhe. Vyhnite sa tomu tak, že vaše druhé cvičenie bude mať nižšiu intenzitu. Okrem toho je ťažké udržiavať krok s plánom tréningu, ktorý zahŕňa dve sedenia denne, z hľadiska fyzického aj duševného. Môže to spôsobiť, že budete chcieť prestať cvičiť úplne, zatiaľ čo pri zvládnuteľnejšej rutine cvičenia je pravdepodobnosť, že sa budete dlhodobo držať.